Naraził państwo na straty. Miał w mieszkaniu setki paczek papierosów bez akcyzy

Mieszkaniec Bytomia zarabiał na sprzedaży papierosów z zagranicy. Towar jednak trafił w ręce Policji. Teraz czekają go poważne konsekwencje.

KMP Bytom
Policjant lewe papierosy

W piątkowy poranek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu pozyskali informację, że jeden z mieszkańców posiada wyroby tytoniowe bez akcyzy. W ramach podjętych działań operacyjnych zatrzymano 52-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego znaleziono nielegalny towar.

W trakcie przeszukania zabezpieczono łącznie 660 paczek papierosów (13 000 sztuk papierosów) bez polskich znaków skarbowych. Część z nich posiadała akcyzę zagraniczną, natomiast pozostała część nie posiadała jej w ogóle. Oszacowano, że gdyby wprowadzono je do obrotu, to Skarb Państwa straciłby 17 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Zabezpieczony towar został zdeponowany w depozycie, zaś sprawę przekazano urzędnikom celnym, którzy otrzymali od bytomskich policjantów wszystkie materiały. Zatrzymany mężczyzna odpowie za czyn z artykułu 65. Kodeksu Karnego Skarbowego dotyczącego paserstwa akcyzowego. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon