Nasze miasto partnerskie przyłącza się do pomocy uchodźcom w Bytomiu

Bytom odwiedził burmistrz Recklinghausen. Podczas swojej wizyty przekazał czek na równowartość ok. 95 tys. zł, by pomóc w utrzymaniu uchodźców z Ukrainy w naszym mieście.

Czek na uchodzcow

Recklinghausen jest najaktywniejszym partnerem zagranicznym Bytomia. Współpraca obu miast trwa już ponad 20 lat i wciąż układa się bardzo dobrze. Dowodem dobrych relacji jest przyjazd w ostatnich dniach niemieckiej delegacji, która zapoznała się pomocą świadczoną przez Bytom i jego mieszkańców Ukraińcom uciekającym przed wojną.

- Wizyta gości z naszego miasta partnerskiego z Recklinghausen to wyraz solidarności z Bytomiem i jego mieszkańcami, którzy od początku wojny na Ukrainie wspierają naszych wschodnich sąsiadów, niosąc im pomoc - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Dziś do Bytomia przyjechał również Christoph Tesche, burmistrz Recklinghausen. W trakcie spotkania z prezydentem Mariuszem Wołoszem gość z Niemiec przekazał czek na 20 tysięcy euro na wsparcie działań związanych z utrzymaniem Ukraińców w naszym mieście. Należy szczególnie docenić ten gest, ponieważ Recklinghausen też daje schronienie uchodźcom. Dotąd przyjęto tam 700 osób uciekających przed woją wywołaną przez Rosjan.

- Od 21 lat jako miasta partnerskie współpracujemy w dziedzinach edukacji, kultury i sportu oraz gospodarki. Ostatnie tygodnie pokazały, że w trudnych chwilach możemy na siebie liczyć. To nieoceniona pomoc, za którą bardzo dziękuję władzom i mieszkańcom Recklinghausen - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon