Natalia Michalska halową wicemistrzynią Polski w łucznictwie

Zawodnicy bytomskiego klubu Czarna Strzała wystartowali w XLII Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie. Największy sukces odniosła Natalia Michalska, zdobywając srebrny medal.

Roman Sputo
Michalska halowe mistrzostwa pl

Mistrzostwa odbyły się w dniach 9-11 lutego w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się XLII Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie. W tym roku do rywalizacji stanęło ponad ćwierć tysiąca zawodników w trzech kategoriach. Podczas zawodów wyłoniono mistrzów Polski w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Bytomski klub reprezentowały dwa zespoły męskie oraz jeden zespół kobiet. W kategorii łuków bloczkowych klub wystawił Wincentego Ołowskiego.

W kwalifikacjach najlepiej wypadli: Natalia Michalska - 3 miejsce (572), Martyna Stach (547), Stanisław Sypion - 25 miejsce (549), Anna Kołodziejczyk - 28 miejsce (532), Piotr Andrzejczak - 43 miejsce (530). Zespół kobiet został sklasyfikowany na 3 miejscu, najlepszy mikst na miejscu 7, a zespół mężczyzn na 14 miejscu. Drugi męski skład zajął ostatecznie 18 lokatę. Pozostałe zespoły mieszane znalazły się poza najlepszą szesnastką. Wincenty Ołowski zajął 46 miejsce.

W strzelaniach drużynowych zespół kobiet zakończył walkę w 1/4 finału, natomiast drużyna mężczyzn odpadła w 1/8 finału. W obu przypadkach zawodnicy Czarnej Strzały musieli uznać wyższość LKS Łucznik Żywiec. Mikst w składzie Natalia Michalska i Stanisław Sypion po zaciętym pojedynku odpadł w 1/8 finału w starciu z zespołem OŚ AZS Surma Poznań z wynikiem 3:5.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Natalia Michalska. Zawodniczka Czarnej Strzały dotarła aż do finału. W zdobyciu najwyższego trofeum przeszkodziła jej Magdalena Śmiałkowska-Zawisza z KS Społem Łódź. Finał zakończył się wynikiem 1:7. Tym samym Michalska zdobyła srebrny medal i tytuł Halowej Wicemistrzyni Polski Seniorek na rok 2024. Ostatni raz reprezentant Czarnej Strzały uzyskał medal na tych mistrzostwach 12 lat temu!

W pojedynkach indywidualnych Martyna Stach zdobyła 9 miejsce, zaś Anna Kołodziejczyk oraz Stanisław Sypion zajęli 17. lokatę.