Nie ma już wakatu na ważnym stanowisku w bytomskim Urzędzie Miejskim

Jedno z kluczowych stanowisk w bytomskim ratuszu nie było obsadzone przez przeszło dwa lata. W końcu prezydent Mariusz Wołosz podjął decyzję w sprawie zatrudnienia swojego trzeciego zastępcy.

Magdalena gorak um

Przez lata prezydenci Bytomia zarządzali miastem z pomocą trójki zastępców, jednak w 2022 roku Mariusz Wołosz wyłamał się z tej reguły. W 2022 roku, po zerwaniu nieoficjalnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością z fotelem wiceprezydenta pożegnał się Waldemar Gawron, którego na tę funkcję zarekomendowały lokalne struktury partii. Od tego momentu jeden z gabinetów na pierwszym piętrze ratusza pozostawał pusty.

Wraz z nową kadencją prezydent zapowiedział, że stanowisko po Gawronie zostanie obsadzone na początku wakacji. Dziś oficjalnie poinformowano, iż powierzono je Magdalenie Górak. W jej pionie znajdą się sprawy polityki społecznej, lokalowe, ochrona zabytków, a także współpraca z osobami niepełnosprawnymi.

Nowa zastępczyni jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej kariera była związana z kancelariami prawnymi i podmiotami z sektora prywatnego zajmującymi się windykacją. W 2015 r. została zatrudniona w Bytomskich Mieszkaniach, miejskiej jednostce zarządzającej komunalnymi zasobami lokalowymi. Pracowała jako kierownik jednego z działów odpowiedzialnych m.in. za odszkodowania, lokalami lokalami przeznaczonymi na najem socjalny w związku z eksmisją na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych oraz regresem zapłaconego odszkodowania. W lipcu 2022 r. awansowała na funkcję dyrektora Bytomskich Mieszkań.

Obowiązki dyrektora BM przejęła dotychczasowa zastępczyni dyrektora ds. gospodarowania zasobem Barbara Rak.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon