Nie uciekną przed karą. Bytomscy policjanci namierzyli poszukiwanych przez sądy

Dla wielu długi weekend był czasem wypoczynku, a tymczasem stróże prawa z Bytomia wciąż pozostawali w gotowości. Tylko przez tych kilka dni wyłapali aż kilkanaście osób poszukiwanych listami gończymi, nakazami doprowadzenia, czy też w celu ustalenia miejsca pobytu.

Policja

W trakcie długiego weekendu sierpniowego policjanci namierzyli i zatrzymali aż 10 osób ukrywających się przed organami ścigania. Niemal wszyscy z nich są mieszkańcami Bytomia w wieku od 20 do 57 lat. Zatrzymani byli poszukiwani w związku z wydanymi przez sądy nakazami doprowadzenia do aresztów śledczych lub zakładów karnych w celu odbycia kary pozbawienia wolności albo ustalenia miejsca pobytu.

Ponadto mundurowi znaleźli sześciu nieletnich, którzy uciekli z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wszyscy z nich zostali przekazani swoim opiekunom.

Poszukiwani zawsze starają się ukryć jak najlepiej potrafią. Wielu często zmienia swoje miejsca zamieszkania, przebywa u rodziny lub znajomych, a czasem nawet udają bezdomnych. Wszystko po to, by uniknąć kary więzienia lub wymigać się od niezapłaconych grzywien. Konsekwencje jednak zwykle prędzej, czy później ich dosięgają, bo w końcu wpadają - często podczas kontroli drogowych lub interwencji domowych.

Każdy może pomóc złapać poszukiwanego

Bytomska Policja informuje, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Posiadając wiedzę o miejscu pobytu poszukiwanego można anonimowo poinformować jednostkę Policji przy pomocy telefonu lub internetowego formularza.

Należy podkreślić, że ukrywanie osób poszukiwanych jest traktowane jak przestępstwo. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon