Nie żyje Danuta Sokal. Społeczniczka i miłośniczka Bytomia zmarła w wieku 68 lat

Bytomski magistrat poinformował o śmierci Danuty Sokal. Była ona między innymi współzałożycielką Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych, a następnie jej członkinią przez kilka lat oraz przewodniczącą przez dwie kadencje. Była również członkinią Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.

UM w Bytomiu
Danuta Sokal z Bytomia nie żyje

Nie żyje społeczniczka Danuta Sokal

W wieku 68 lat zmarła Danuta Sokal - znana w bytomskim środowisku społeczniczka. - Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 68 lat zmarła Danuta Sokal, społeczniczka, współzałożycielka Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych, wielka miłośniczka Bytomia. Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia - poinformował bytomski magistrat w poniedziałek, 15 maja.

Bytomianka uczestniczyła w pracach Komisji Kultury i Komisji Zdrowia przyznających dotacje Organizacjom Pozarządowym. Ponadto była m.in. konsultantką programu „Strategia Rozwoju Kulturalnego Bytomia 2020+” oraz uczestniczyła w konsultacjach związanych z Programem Współpracy Miasta Bytomia z Organizacjami Pozarządowymi.

Aktywnie uczestniczyła w organizowaniu Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych, a także w pracach związanych z konkursem na najlepszego wolontariusza, nagradzanego statuetką Bytomskiego Anioła Wolontariatu. Organizowała również wystawy w szkołach oraz spotkania edukacyjne.

W 2017 roku Danuta Sokal dołączyła do Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta, a dwa lata później trzy stowarzyszenia - Piękna Strona Miasta, Manuffaktura, MDM Miasto Dla Mieszkańców oraz Bytomski Klub Samorządowy zarekomendowały ją do Komitetu Rewitalizacyjnego II kadencji. Wskutek tych działań otrzymała 13 listopada 2019 roku akt powołania z rąk prezydenta Bytomia.

- Nie było tajemnicą, że Danusia choruje, ale zawsze powtarzała, że będzie żyć i odchodzić na swoich zasadach. Była aktywna, zaangażowana w każde działanie naszego stowarzyszenia. Nie poddawała się do samego końca. To dla nas ogromna strata - wspomina bytomiankę Urszula Mazurowska, prezeska Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.
Grzegorz Gawlik autor Projekt 100 wulkanow nie żyje

Może Cię zainteresować:

Nie żyje podróżnik Grzegorz Gawlik. Od kilkunastu lat realizował "Projekt 100 Wulkanów"

Autor: Martyna Urban

19/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon