Nie żyje Hilary Zawada. Był rzecznikiem osób niepełnosprawnych w bytomskim urzędzie

Bytomski magistrat poinformował o śmierci Hilarego Zawady. Mieszkaniec Bytomia od 2008 roku pełnił funkcję rzecznika osób niepełnosprawnych, aktywnie działając na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Zmarł w wieku 65 lat.

UM w Bytomiu
Hilary Zawada

Nie żyje Hilary Zawada, wieloletni rzecznik osób niepełnosprawnych w Bytomiu

W wieku 65 lat zmarł Hilary Zawada, wieloletni rzecznik osób niepełnosprawnych w bytomskim urzędzie miejskim.

- Jeszcze niedawno widywaliśmy się na urzędowych korytarzach, a z panem Hilarym nie sposób było nie zamienić choć kilku słów - o pogodzie, czy emeryturze, na którą miał przejść już niebawem. W pamięci współpracowników zapisze się jako życzliwy, pogodny i chętny do pomocy kolega - wspominają Hilarego Zawadę pracownicy bytomskiego magistratu.

Zawada przez wiele lat związany był ze Spółdzielnią Niewidomych „Bytomianka”. Pełnił także funkcję zastępcy prezesa Polskiego Związku Niewidomych Koło w Bytomiu. Od 1 listopada 2008 roku był miejskim rzecznikiem osób niepełnosprawnych, a od 2015 roku kierował i organizował pracę Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Hilary Zawada zasiadł w Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego w 2021 roku. Celem organizacji było rozwijanie i umacnianie współpracy na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami, reprezentowanie ich interesów, zwiększenie ich aktywności oraz integracji ze środowiskiem osób pełnosprawnych.

Nie żyje Paweł Lis

Może Cię zainteresować:

Nie żyje Paweł Lis. Był jednym z najbardziej utalentowanych bramkarzy wodnych WTS Polonia Bytom

Autor: Martyna Urban

07/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon