Niebezpieczne zdarzenie przy ulicy Matejki. Kierujący hulajnogą najechał na pieszego

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło przy ulicy Matejki. 22-letni kierujący hulajnogą elektryczną nie zachował należytej ostrożności i najechał na 33-letniego pieszego. Policjanci apelują, by podczas korzystania z hulajnogi stosować się do obowiązujących przepisów.

Bolt hulajnoga 4

Niebezpieczne zdarzenie przy ul. Matejki w Bytomiu

Przy ulicy Matejki 22-letni kierujący hulajnogą nie zachował środków ostrożności i na skutek nadmiernej prędkości wjechał w wchodzącego na chodnik 33-letniego mężczyznę. Pomimo że zdarzenia wyglądało groźnie. pieszy nie doznał poważnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, kierującemu grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych, natomiast za spowodowanie wypadku, kara nawet do 3 lat więzienia.

Bytomscy policjanci przypominają, że kierujący hulajnogą elektryczną jest zobowiązany jechać drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów powinien jechać po jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 kilometrów na godzinę.

- Natomiast korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo. Tylko wtedy, gdy zgodnie z przepisami, pojazdy po jezdni poruszają się z prędkością większą niż 30 kilometrów na godzinę i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Hulajnogą elektryczną po chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu - informuje KMP w Bytomiu.

Kobieta jechała hulajnogą po DTS pod prad

Może Cię zainteresować:

To miało być szybkie 15 kilometrów po DTŚ. Kobieta chciała dojechać z Gliwic do Bytomia hulajnogą

Autor: Martyna Urban

18/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon