Niebezpieczny bandyta zatrzymany, napadał na kobiety

Policjanci z Bytomia zatrzymali 22-latka podejrzanego o napady na kobiety. Do przestępstw dochodziło między sierpniem a październikiem tego roku.

Bytomski4 619589497

619589497Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości rozbójniczej poszukiwali sprawcy napadów na kobiety. Do przestępstw dochodziło przed lub na klatkach schodowych w miejscach zamieszkania pokrzywdzonych. Jako swoje ofiary napastnik wybierał starsze kobiety.

Działania operacyjne policji doprowadziły do zatrzymania 22-latka podejrzanego o napady na kobiety. Bytomianin usłyszał 4 zarzuty za napady przy ul. Zabrzańskiej, Godulskiej, Podhalańskiej oraz ul. Witczaka. Pokrzywdzone są kobiety w wieku od 49 do 78 lat. Bytomianin przyznał się do przestępstw.

Działania napastnika polegało na zerwaniu łańcuszka z szyi lub wyrwaniu torebki. W każdym z tych przypadków bytomianki stawiały mu opór i próbowały się bronić. Wtedy sprawca szarpał się z seniorkami przewracając je na ziemię a łup zabierał.

Teraz 22-latek stanął przed bytomskim sędzią, który zastosował wobec niego 3 miesięczny tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon