Niemiecki serial powstaje w klimatycznym bytomskim pubie. Grają tutaj w darta

Filmowcy przyjechali do Bytomia, aby nakręcić jeden z epizodów drugiego sezonu niemieckiego serialu Die Wespe (Osa). Dlaczego akurat tutaj? Potrzebowali klimatycznego lokalu i znaleźli go przy ulicy Rycerskiej.

Niemiecki serial, realizowany dla telewizji Sky Deutschland, opowiada o Eddiem (Florian Lukas), który jest zawodowym graczem darta, a jego pseudonim to Die Wespe, czyli Osa. Brakuje mu sławy, pieniędzy i bliskości z żoną, nie wspominając już nawet o sprawności fizycznej. Jakby tego było mało, jego uczeń Kevin (Leonard Scheicher) wyprzedza go w rankingach i upokarza na zawodach, a żona Manu (Lisa Wagner) ma romans. Eddie postanawia więc wyprowadzić się do kumpla i poszukać nowej drogi, aby wrócić do zawodowstwa i wdrapać się na szczyt.

Widzowie w Niemczech mieli już okazję, aby zobaczyć pierwszy sezon Die Wespe. Serial został nawet nominowany do prestiżowej u naszych sąsiadów nagrody telewizyjnej Grimme, która zostanie wręczona 26 sierpnia.

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Właśnie trwają zdjęcia do drugiego sezonu Die Wespe. Jak się okazuje, filmowcy w poszukiwaniu odpowiedniej scenerii przyjechali aż do Bytomia. We wtorek, 10 maja, scenografia do jednego z epizodów (Jakiego? Jest to owiane tajemnicą) powstała w bytomskim Pubie na Rycerskiej. Pojawiły się tam m.in. tablice do darta, niemieckie alkohole, a nawet Coca-Cola z zagraniczną etykietą, aby po premierze nie było wpadki, że sceny kręcono w innym kraju. W lokalu wymieniono obrazy i dekoracje.

Dlaczego akurat tutaj? Potrzebny był lokal z klimatem, a tak się składa, że osoba odpowiedzialna za dobór lokalizacji to bytomianka, która często odwiedza Pub na Rycerskiej, więc padło właśnie na niego.

W środę, 11 maja, w Bytomiu pojawili się aktorzy z Die Wespe. Trwają nagrania. Ulicę Rycerską zajęły samochody oraz sprzęt ekipy filmowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 rycerska ogrodki

Krótko: Rycerska już z ogródkami

IMG 1382

Piękne ptaki w obiektywie Karola Walasa z Bytomia

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Seria dewastacji i włamań do lokali gastronomicznych

Schron na pl akademickim01

Podziemia pl. Akademickiego do odkrycia. Oba...

Byt tryptyk

Przygrywka do Tryptyku Powstańczego. Cykl...

Byt plakat na operze slaskiej

Wielkie otwarcie nowego sezonu. Tym razem nie...

Byt opera slaska ul moniuszki

Opera Śląska szykuje się do remontu. Otrzymała...