Niemiecki serial powstaje w klimatycznym bytomskim pubie. Grają tutaj w darta

Filmowcy przyjechali do Bytomia, aby nakręcić jeden z epizodów drugiego sezonu niemieckiego serialu Die Wespe (Osa). Dlaczego akurat tutaj? Potrzebowali klimatycznego lokalu i znaleźli go przy ulicy Rycerskiej.

Niemiecki serial, realizowany dla telewizji Sky Deutschland, opowiada o Eddiem (Florian Lukas), który jest zawodowym graczem darta, a jego pseudonim to Die Wespe, czyli Osa. Brakuje mu sławy, pieniędzy i bliskości z żoną, nie wspominając już nawet o sprawności fizycznej. Jakby tego było mało, jego uczeń Kevin (Leonard Scheicher) wyprzedza go w rankingach i upokarza na zawodach, a żona Manu (Lisa Wagner) ma romans. Eddie postanawia więc wyprowadzić się do kumpla i poszukać nowej drogi, aby wrócić do zawodowstwa i wdrapać się na szczyt.

Widzowie w Niemczech mieli już okazję, aby zobaczyć pierwszy sezon Die Wespe. Serial został nawet nominowany do prestiżowej u naszych sąsiadów nagrody telewizyjnej Grimme, która zostanie wręczona 26 sierpnia.

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Właśnie trwają zdjęcia do drugiego sezonu Die Wespe. Jak się okazuje, filmowcy w poszukiwaniu odpowiedniej scenerii przyjechali aż do Bytomia. We wtorek, 10 maja, scenografia do jednego z epizodów (Jakiego? Jest to owiane tajemnicą) powstała w bytomskim Pubie na Rycerskiej. Pojawiły się tam m.in. tablice do darta, niemieckie alkohole, a nawet Coca-Cola z zagraniczną etykietą, aby po premierze nie było wpadki, że sceny kręcono w innym kraju. W lokalu wymieniono obrazy i dekoracje.

Dlaczego akurat tutaj? Potrzebny był lokal z klimatem, a tak się składa, że osoba odpowiedzialna za dobór lokalizacji to bytomianka, która często odwiedza Pub na Rycerskiej, więc padło właśnie na niego.

W środę, 11 maja, w Bytomiu pojawili się aktorzy z Die Wespe. Trwają nagrania. Ulicę Rycerską zajęły samochody oraz sprzęt ekipy filmowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon