Niespodzianka w Szombierkach. Utrzymanie niemal pewne

Szombierki Bytom sprawiły dużą niespodziankę, pokonują drużynę, która w tym sezonie zalicza się do ligowej czołówki. Zdobyte trzy punkty sprawiają, że "Zieloni" są na dobrej drodze, aby nie martwić się o utrzymanie w IV lidze.

Fot. Archiwum UM Bytom/Grzegorz Goik
Szombierki bytom 4 liga

Już tylko pięć kolejek zostało do zakończenia rozgrywek piłkarskiej IV ligi. W pierwszej grupie, w której grają Szombierki Bytom, po awans pewnie zmierza rezerwa Rakowa Częstochowa. Ciekawiej jest na dole tabeli, gdzie toczy się walka o utrzymanie. Jest ona emocjonująca z tego względu, że nie wiadomo, ile zespołów ostatecznie opuści tę klasę rozgrywkową.

Regulamin zakłada, że z IV ligą na pewno pożegnają się zespoły z 15. i 16. miejsca. W dodatku drużyny z 14. miejsc z obu grup rozegrają ze sobą baraż o utrzymanie. To jednak może się zmienić, gdy dojdzie do niekorzystnych rozstrzygnięć w III lidze.

"Liczba drużyn objętych spadkiem z IV ligi może ulec zmianie w zależności od liczby drużyn spadających z III ligi (dotyczy klubów Śląskiego ZPN) lub wyższych klas rozgrywkowych. Przy spadku jednej drużyny z III ligi lub wyższych klas z IV ligi spadają drużyny z 14. miejsc, przy spadku dwóch drużyn z III ligi lub wyższych klas drużyny z 13. miejsc w IV lidze rozegrają dwa mecze barażowe o utrzymanie itd" - czytamy w regulaminie na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Teraz można spojrzeć na aktualną sytuację w tabeli Szombierek. "Zieloni" obecnie zajmują 11. miejsce, więc w tej chwili spadek im nie grozi. Nawet gdyby liczba spadkowiczów się zwiększyła, to podopieczni Krzysztofa Kiełba i tak mają już osiem punktów przewagi nad trzynastą Polonią Łaziska Górne.

Niezwykle cenne trzy punkty były mistrz Polski wywalczył w miniony weekend. Do Bytomia przyjechał Rozwój Katowice, który przed tym spotkaniem miał na koncie tylko jedną porażkę w rundzie wiosennej. To przeciwnik był zdecydowanym faworytem tego meczu, ale nawet i teoretycznie lepsze zespoły muszą o punkty powalczyć.

Szombierki już w ósmej minucie wyszły na prowadzenie. Gola strzelił Tomasz Pośpiech, co z pewnością zaskoczyło katowiczan. Goście jednak szybko się otrząsnęli, niedługo później wywalczyli rzut karny, który następnie wykorzystali i do przerwy było 1:1. W drugiej połowie wynik długo się nie zmieniał, ale ostatecznie podziału punktów nie było. W 78. minucie Kordian Rusz sprawił, że na Frycza-Modrzewskiego wybuchła euforia.

"Zieloni" ostatecznie wygrali 2:1, ale trener Kiełb wciąż ma nad czym pracować. Jego drużynie brakuje przede wszystkim stabilności. To było dopiero trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej, a po drodze przytrafiły się także trzy remisy i cztery porażki. W przyszłym sezonie pewnie nadal będziemy oglądać Szombierki w IV lidze, ale w klubie raczej nikogo nie zadowala bycie średniakiem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki Bytom - Ruch Radzionków

Szombierki na razie bezpieczne, ale potrzebują zwycięstw

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

272974855 2961162300768092 7118991305760129925 n

Szombierki postawiły się mocnemu III-ligowcowi

D4 N8834 kopia

Szombierki zaczynają od wygranej. Znamy pierwszy transfer

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju