Nietrzeźwy weekend na bytomskich drogach. Rekordzista miał prawie dwa i pół promila

Kolejny długi weekend za nami. Podczas dni wolnych policjanci patrolowali bytomskie drogi. Podczas kontroli trzeźwości mundurowi ujawnili sześciu nietrzeźwych kierowców i rowerzystkę. Rekordzista miał prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Policja.pl
Trzezwosc kontrola

Nietrzeźwy weekend na bytomskich drogach

Do poniedziałku, 14 sierpnia policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców i jedną rowerzystkę. W sobotę, 12 sierpnia około godziny 22:00 na ulicy Strzelców Bytomskich w Bytomiu policjanci zatrzymali do kontroli opla, którego kierujący 47-letni mężczyzna miał prawie dwa i pół promila alkoholu w swoim organizmie.

Godzinę później tym razem na ulicy Alei Jana Pawła II w ręce mundurowych na wpadł 43-latek, który również kierował Oplem, mając prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Natomiast w niedzielę przed godziną drugą w nocy na ulicy Zabrzańskiej drogówka zatrzymała 27-letnią rowerzystkę, u której przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie promil.

Także w niedzielę, na bytomskim odcinku autostrady A1 został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach kierowca Peugeota. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Ponadto 14 sierpnia bytomska drogówka zatrzymała aż trzech zatrzymanych pijanych kierowców. Wszyscy zostali uchwyceni na ulicy Strzelców Bytomskich podczas kontroli trzeźwości. Zatrzymani kierowcy to mężczyźni w wieku od 42 do 50 lat, którzy w swoich organizmach mieli od jednego do półtora promila alkoholu.

Kieliszek i kluczyki

Może Cię zainteresować:

Jeździli na podwójnym gazie. Dostali poważne kary

Autor: Redakcja Bytomski

14/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon