Niezwykłe przedszkole w Świętochłowicach, poznaj Solantis!

Wasze dziecko rośnie jak na drożdżach i nie macie pojęcia, kiedy zleciały pierwsze lata jego życia? Zaczynacie rozglądać się za przedszkolem i okazuje się, że w regionie jest ich całkiem sporo, jednak chcecie mieć pewność, że dziecko będzie się rozwijało pod okiem specjalistów, w przestrzeni opartej na porozumieniu bez przemocy i w duchu edukacji alternatywnej? Sprawdźcie, co proponuje przedszkole Solantis w Świętochłowicach.

Atrakcyjna lokalizacja

Przedszkole Solantis mieści się przy ulicy Szkolnej 33 w Świętochłowicach i jest elementem Solantis Park, czyli wielofunkcyjnej przestrzeni w której każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Oprócz przedszkola, Solantis Park tworzą:

  • Centrum kosmetyczne
  • Strefa Spa & Wellness
  • Gabinety lekarskie
  • Sala zabaw z kawiarnią

Lokalizacja przedszkola Solantis to strzał w 10-tkę! Placówka znajduje się w sąsiedztwie słynnej Skałki, a więc zieleń jest na wyciągniecie ręki. Wrażenie robi również sam budynek - nowoczesna i minimalistyczna bryła wpasowuje się w przestrzeń krajobrazu.

Inspirująca przestrzeń

Warto zaznaczyć, że Solantis stawia na ekologię. Właśnie dlatego placówka została zbudowana z naturalnych materiałów i nie brakuje w niej ekologicznych, a zarazem bezpiecznych dla dzieci rozwiązań.

Ogromne okna, pastelowe wnętrza utrzymane w duchu Montessori, florystyczne akcenty i drewniane meble, tworzą wyjątkową przestrzeń w której najmłodsi pod okiem doświadczonych pedagogów mogą rozwijać swoje zainteresowania. Na uwagę zasługują również zielony dach i własny ogród - każda grupa przedszkolna może wyjść do ogrodu bezpośrednio ze swojej sali. Nauczyciele mają w planach przygotowanie wraz z dziećmi ogrodowej kuchni błotnej, ścieżki sensorycznej i warzywno-owocowych grządek. Bezpieczna przestrzeń jest dla pedagogów niezwykle ważnym elementem w ich pracy - zainspirowani skandynawskim systemem edukacji chcą umożliwić dzieciom samodzielne odkrywanie świata wśród natury.

Nowy wymiar edukacji

Przedszkole Solantis z pewnością utożsamia się z tym hasłem. Dlaczego? Wśród naszej kadry znajdują się wychowawcy, pedagodzy specjalni, instruktorzy zajęć artystycznych, mediatorka i superwizor edukacji. Przedszkole Solantis dba o to, aby nad rozwojem czuwali najlepsi specjaliści w regionie. Jedno jest pewne, dla Solantis najważniejsi są podopieczni. Główną ideą jest "podążanie za dzieckiem". W tym celu nauczyciele posługują się elementami pedagogiki Montessori, waldorfskiej i planu daltońskiego.Program edukacyjny w Solantis oparty jest o holistyczny i wieloaspektowy rozwój dziecka - nauczyciele wykorzystują w tym celu program zabaw fundamentalnych czy Metodę Dobrego Startu. Wszystkie chętne dzieci mogą brać udział w: wyciszających zajęciach relaksacyjnych, jodze, zajęciach muzyczno-rytmicznych, sensoplastyce czy pracowni malarskiej.

Nadrzędnym celem proponowanych zajęć: muzycznych, plastycznych czy teatralnych, jest kształtowanie wszystkich kompetencji kluczowych zawartych w podstawie programowej. Ponadto, każda grupa przedszkolna ma zapewnione zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez wykwalifikowaną lektorkę.

Dla nauczycieli Solantis najważniejszy jest zrównoważony rozwój dzieci i ich poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego starają się utrzymywać ciągły kontakt z rodzicami poprzez aplikację mobilną.

Po godzinach…

Przedszkole Solantis będzie czynne dla swoich podopiecznych od 7:00 do 18:00. Okazjonalnie, po godzinach, placówka zamieni się w miejsce spotkań dla całych rodzin. Solantis ma w planach organizację zajęć popołudniowych (m.in.: językowych, artystycznych, terapeutycznych), a także warsztatów dla lokalnej społeczności z zakresu sztuki, pedagogiki i psychologii.

Rekrutacja trwa!

Tak, to prawda. Ponadto, dla pierwszych 30 kandydatów, Solantis przygotowało atrakcyjną ofertę cenową na czesne. Jeżeli pragniecie zapisać wasze dziecko do jednego z pięciu oddziałów Solantis, to więcej informacji na ten temat znajdziecie na www.solantis.pl

Jeżeli pragniecie bliżej poznać przedszkole, będziecie mieli ku temu doskonałą okazję. Placówka ma w planach w najbliższym czasie zorganizować warsztaty dla dzieci i rodzin. Właśnie dlatego uważnie śledźcie ich FanPage – Solantis Przedszkole - https://www.facebook.com/solantisprzedszkole/.

Przedszkole Solantis – nowy wymiar edukacji!
Przedszkole Solantis
ul. Szkolna 33
41-600 Świętochłowice
Tel. 509 338 033
e-mail: przedszkole@solantis.pl
www | Facebook | Instagram

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon