Noc Spisowa w Bytomiu już w ten weekend. Będzie sie można spisac nawet późnym wieczorem

Ci, którzy nie zdążyli jeszcze dokonać samospisu, będą mieli okazję to zrobić. Już w ten weekend rusza Noc Spisowa, którą organizują różne gminy w naszym województwie, w tym także Bytom. Zobacz kiedy i gdzie będzie można dokonać spisu wieczorem.

Footage 00 28 26 03 Still002

Zwykle urzędy są dostępne dla petentów do godziny 15.00 lub 16.00, przez co osoby pracujące do późnych godzin nie mają możliwości dokonać samospisu stacjonarnie. Dlatego też już w tę sobotę w wielu punktach w województwie śląskim będzie można się spisać nawet do północy.

Noc Spisowa w Bytomiu

Noc Spisowa w Bytomiu odbędzie się w sobotę 25 września w Urzędzie Miejskim, przy ul. Parkowej 2 w godz. 8-24.

Lista wszystkich punktów w województwie śląskim, które biorą udział w Nocy Spisowej jest dostępna na portalu 24kato.pl.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym obowiązkowy. Będą kary

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 jest obowiązkowy. Ustawa o statystyce publicznej przewiduje sankcje za odmowę wykonania obowiązku statystycznego.

– Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie – mówi art. 57 ustawy.

Podobna kara grozi za przekazanie danych statystycznych po wyznaczonym terminie. O wiele surowsza kara grozi za podanie nieprawdziwych informacji. Według art. 56 ustawy o statystyce publicznej jest to przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon