Nocny pożar na ulicy Piekarskiej. Zapaliła się... piekarnia. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Ogień pojawił się wieczorem w pomieszczeniu piekarni-cukierni Perełka na parterze kamienicy przy ulicy Piekarskiej 25 w Bytomiu. Walczyło z nim pięć zastępów straży pożarnej.

W środę 17 sierpnia o godz. 20:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze na parterze budynku przy ul. Piekarskiej 25, gdzie znajdują się pomieszczenia cukierni i piekarni Perełka.

Pożar piekarni-cukierni przy ul. Piekarskiej

Gdy pierwsi strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że rzeczywiście, w pomieszczeniach piekarni wybuchł pożar. Na szczęście wszyscy lokatorzy budynku opuścili go przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnej i nikt nie uskarżał się na dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej i gazu do budynku oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych. Pożar ugaszono. Jednocześnie przystąpiono do sprawdzenia lokalu. Stwierdzono brak osób poszkodowanych.

W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej i inne służby

Dalsze działania polegały na oddymieniu i przewietrzeniu lokalu, a także sprawdzeniu lokali mieszkalnych w budynku. Zagrożenia nie stwierdzono.

Wykonane na miejscu pożaru pomiary nie wykazały obecności szkodliwych substancji oraz podwyższonych temperatur.

Rozebrano ok 15 m. kw. sufitu wraz z odeskowaniem, a ze względu na przepaloną instalacje wodą zakręcono dopływ wody do budynku.

W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP, 19 strażaków, PRM, policja, pogotowie gazowe.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Pijany jechał pod prąd w Bytomiu. Chciał przekupić policjantów śmieszną kwotą

Autor: Redakcja

16/08/2022

1956 Wyscig pokoju 002 Dx O

Może Cię zainteresować:

Śródmieście i Knajfeld na unikatowych zdjęciach z lat 50-60

Autor: Arkadiusz Nauka

14/08/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon