Nocny pożar pustostanu w Bytomiu. Gasiło go aż osiem zastępów straży pożarnej, nie tylko z Bytomia, ale też z ościennych miast

W nocy z 28 lutego na 1 marca 2023 r. wybuchł pożar w niezamieszkanym, wielokondygnacyjnym budynku przy ul. Pasteura w Bytomiu, w dzielnicy Bobrek. Z ogniem walczyło aż osiem jednostek straży pożarnej, nie tylko z Bytomia, ale i z ościennych miast.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, we wtorek 28 lutego 2023 r. o godzinie 23:33 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze 3-kondygnacyjnego pustostanu przy ulicy Pasteura w dzielnicy Bobrek.

Pożar pustostanu w Bytomiu, w dzielnicy Bobrek

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia, w wyniku rozpoznania, stwierdzono, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia pustostanu znajdujące się na pierwszym i drugim piętrze budynku (pomieszczenia znajdowały się w różnych częściach budynku) oraz poddasze - relacjonują strażacy.

Wejście do budynku było otwarte (brak zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych w całym obiekcie). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody na palące się pomieszczenia oraz jednego prądu wody na palące się poddasze.

W trakcie prowadzonych działań wykonano dwa otwory w dachu budynku w celu oddymienia pomieszczeń. Przeszukano budynek, nie stwierdzając obecności osób poszkodowanych.

Nie było osób poszkodowanych

Strażacy ugasili pożar, przewietrzyli budynek oraz dokonali ponownego przeszukania sprawdzającego, nie stwierdzając obecności osób poszkodowanych.

- Dalsze działania polegały na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych spalonych i uszkodzonych elementów, które wyniesiono z budynku i przelano wodą. Wnętrze budynku sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zagrożenia pożarowego. W budynku wykonano pomiary nie stwierdzając obecności mierzonych szkodliwych substancji - dodają bytomscy strażacy.

W działaniach udział brało 8 zastępów PSP:

  • JRG Bytom,
  • JRG Chorzów,
  • JRG Świętochłowice,

3 zastępy OSP:

  • OSP Górniki,
  • OSP Stolarzowice,
  • OSP Sucha Góra

i patrol policji.

Narkotyki bytom

Może Cię zainteresować:

Bytom. W mieszkaniu miał ponad kilogram narkotyków. Dilerowi grozi nawet 10 lat za kratkami

Autor: Redakcja

27/02/2023

Bytom zatrzymano podejrzewanego o pedofilię

Może Cię zainteresować:

Podejrzewany o pedofilię zatrzymany w Bytomiu. Umówił się z dzieckiem przed Agorą

Autor: Redakcja

23/02/2023

Policja bytom

Może Cię zainteresować:

Bytom. Znalazła kopertę z grubą gotówką na ulicy. Odniosła na policję. Rzadki przykład uczciwości

Autor: Katarzyna Pachelska

22/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon