Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Już nie będzie kapać na głowy. Na czterech kolejnych przystankach komunikacji miejskiej w Bytomiu stanęły wiaty, które osłonią przed deszczem. Sprawdźcie gdzie!

Nowe wiaty przystankowe stanęły w Rozbarku na przystankach Rozbark Dom Kopalni i Rozbark Droga do Szybu Lompy, w Zamłyniu przy ul. Zabrzańskiej oraz w Łagiewnikach na przystanku autobusowo-tramwajowym Łagiewniki Krzyżowa. Ich łączny koszt to blisko 32 tys. zł.

- O postawienie nowych wiat przystankowych apelowali mieszkańcy oraz radni Rady Miejskiej. Stanęły one na przystankach, które z jednej strony nie posiadały dotąd wiaty przystankowej, zaś z drugiej są coraz częściej wykorzystywane przez pasażerów komunikacji miejskiej - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Nowe wiaty przystankowe w Rozbarku, Zamłyniu i Łagiewnikach

Przystanki Rozbark Dom Kopalni i Rozbark Droga do Szybu Lompy obsługują autobusy linii: 42, 85, 91, 148 i 185. Pasażerowie udają się stamtąd w stronę Piekar Śląskich, Brzezin Śląskich, Osiedla Wieczorka, Siemianowic Śląskich, Czeladzi, Będzina, Sosnowca oraz Pyrzowic.

Na Zamłyniu przystankowa wiata stanęła tuż za wiaduktem kolejowym na ul. Zabrzańskiej. Pasażerowie komunikacji miejskiej korzystają tam z linii autobusowych: 118, 121, 146, 183 i 227, które jeżdżą w stronę Łagiewnik, Szombierek, Miechowic, Bobrka i Kolonii Zgorzelec, a także Rudy Śląskiej i jej dzielnic.

Kolejna wiata stanęła na przystanku autobusowo-tramwajowym Łagiewniki Krzyżowa. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Łagiewnickiej i Krzyżowej, w pobliżu popularnego wśród mieszkańców Bytomia stawu Amendy. Jest on obsługiwany przez linie autobusowe 127 i 201, którymi można dojechać do Łagiewnik, Kolonii Zgorzelec i Szombierek, ale także do Świętochłowic i Chorzowa Batorego. Na przystanku zatrzymują się także tramwaje linii: 7, 17 i 39, które jadą w stronę Placu Sikorskiego w centrum Bytomia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon