Nowy budynek Polonii już bardziej nie urośnie. Osiągnięto stan surowy otwarty

Inwestycja przy ulicy Piłkarskiej osiągnęła ważny kamień milowy. Wykonawca wybudował ostatnią, trzecią kondygnację nowego budynku klubowego, dzięki czemu osiągnął już swój docelowy kształt.

W ostatnich tygodniach konstrukcja obiektu przy powstającym boisku rosła w oczach. Gmach ma naprawdę imponujące rozmiary. Jest długi na ponad 100 metrów, posiada 3 kondygnacje naziemne, zaś powierzchnia użytkowa wynosi 3236 m2. Wykonawca ukończył budowę żelbetonowej konstrukcji wszystkich pięter, klatek schodowych i stropów.

W środku docelowo znajdą się m.in. szatnie dla młodych zawodników akademii piłkarskiej oraz drużyny seniorów, siłownia, sala konferencyjna, minimuzeum Polonii Bytom, pomieszczenia nowej sekcji e-sportowej, a nawet kawiarenka dla rodziców z tarasem, z którego będą mogli obserwować treningi i mecze swoich dzieci.

Na budowie bosika zakończono usypywanie warstw podbudowy pola gry, dzięki czemu jest już wyraźnie widoczny kształt przyszłego boiska oraz miejsca, w których staną trybuny. Na teren budowy została dostarczona trawa syntetyczna wraz z jej elementami składowymi, będą one wykorzystane do wykonania murawy boiska piłkarskiego.

Ponadto wykonawca pracuje nad instalacją zraszania i odwadniania płyty boiska piłkarskiego, które będą wykorzystywać system recylkulacji wody deszczowej (na jego potrzeby pod ziemią zabudowano wielki zbiornik). Trwają też roboty przy zewnętrznych instalacjach elektrycznych i teletechnicznych oraz budowie stacji transformatorowej. Z kolei finiszu są prace projektowe i uzgodnienia dotyczące przyłącza kanalizacji deszczowej z terenów zielonych, dróg i parkingów.

Wykonawcą inwestycji jest firma Tamex Obiekty Sportowe, która może pochwalić się doświadczeniem w budowie nie tylko boisk piłkarskich, ale też stadionów lekkoatletycznych, boisk do rugby i hokeja na trawie oraz bieżni sportowych. Koniec prac przy ul. Piłkarskiej przewidziano na wiosnę 2023 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon