Nowy chodnik i rampa dla osób z niepełnosprawnościami za pół miliona złotych

Powstaje nowy chodnik i rampa dla osób z niepełnosprawnościami przy ul. Chorzowskiej na wysokości Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom. Inwestycja ma kosztować 504 tys. złotych, które pozyskano z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych.

W poniedziałek, 21 lutego, ruszyły prace związane z przebudową chodnika i rampy dla osób z niepełnosprawnościami przy ul. Chorzowskiej na wysokości Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom.

- Ta inwestycja jest realizowana z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, ale również seniorach i rodzicach z małymi dziećmi. Przebudowa ciągu komunikacyjnego wzdłuż ul. Chorzowskiej z pewnością poprawi komfort poruszania się mieszkańców Rozbarku, którzy właśnie tę drogę przemierzają do pracy, szkoły czy sklepów zlokalizowanych w Śródmieściu - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Dotychczasowa nawierzchnia z płyt drogowych zostanie rozebrana. Zastąpią ją kostki betonowe. Z kolei rampa zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy okazji przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i mury oporowe.

Inwestycja ma kosztować 504 tys. złotych, które udało się pozyskać z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace do końca czerwca.

Utrudnienia dla pieszych i kierowców

W związku z prowadzonymi pracami piesi oraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zamknięty został chodnik wzdłuż ul. Chorzowskiej (Od strony Skarpy Bytom) od numeru ósmego do skrzyżowania z ul. Tuwima. Piesi muszą korzystać z dostępnych przejść i chodnika po drugiej stronie jezdni.

Tymczasowo - na czas załadunku i wywozu gruzu oraz ziemi z terenu budowy - zamykany będzie również prawy pas jezdni w kierunku Chorzowa. Wówczas dopuszczalna prędkość na tym odcinku będzie wynosiła 40 kilometrów na godzinę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon