O włos od tragedii na pasach w Karbiu

Kobieta trafiła z obrażeniami do szpitala po tym, jak została potrącona na przejściu dla pieszych. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

Zebra na jezdni

Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 lipca na ulicy Konstytucji około godziny 15:00. Według wstępnych ustaleń drogówki przechodzącą na pasach bytomiankę potrącił 35-letni kierowca lexusa. 56-latka z powodu poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala.

Śledczy z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść przez jezdnię, w tym przede wszystkim o niekorzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych. Kierowcy zbliżając się do pasów powinni ograniczyć prędkość i ustąpić pierwszeństwo pieszemu znajdującemu się na przejściu lub na nie wchodzącemu, zaś piesi powinni przed wejściem na pasy upewnić się, czy nie spowoduje to zagrożenia w ruchu drogowym.

- Niezależnie od tego w jakim charakterze korzystamy z drogi pamiętajmy, aby robić to w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu - przestrzega Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

Warto pamiętać o karach, jakie grożą za nieprzestrzeganie przepisów. Pieszy za korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię może otrzymać mandat w wysokości 300 zł, natomiast kierowcom, którzy popełnili wykroczenie wobec pieszego mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 1500 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon