Obalając mity - makijaż permanentny bez tajemnic!

Codzienne malowanie brwi, ust, a także rysowanie perfekcyjnych kresek na powiekach to czasochłonne zajęcie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet rozważa makijaż permanentny w Bytomiu. Ten zrobiony przez profesjonalną linergistkę, podkreśli linię brwi czy ust i wydobędzie kobiece, naturalne piękno. Jego ewidentną korzyścią jest również trwałość. Tym samym płeć piękna oszczędza lwią część czasu, poświęcanego na wykonanie perfekcyjnego makijażu i to każdego dnia. No dobrze, ale jak to wszystko wygląda od strony technicznej? Czy trwały makijaż boli? Jak długo się utrzymuje? Pora obalić mity. Szczegóły poniżej.

Makijaż permanentny brwi w Bytomiu – czy naprawdę boli?

Jeszcze do niedawna usługę makijażu permanentnego w Bytomiu, tak jak i w innych miastach wykonywało się dość agresywnie, przez co kojarzona ona była z ogromnym poświęceniem i bólem. Szczególnie w przypadku metody zwanej „microblading”. Jednak badania jak i doświadczenia ukazały linergistom drogę do tego, aby ten zabieg mógł być w pełni bezbolesny. Ale by tak było - najlepiej zapytać swojej linergistki, kiedy ostatnio odbyła doszkolenie z PMU. Dlaczego? Ponieważ może jeszcze nie wiedzieć jak to wykonać bezboleśnie.

Makijaż permanentny brwi

Czy metoda „microblading” pozwala uzyskać efekt naturalnych brwi?

Metoda „microblading” nie jest doskonała. Po latach efekty prac wykonanych tą metodą są widoczne i nie są one zadowalające. Bardzo często metoda ta pozostawia blizny w łuku brwiowym poprzez agresywną metodykę jej wykonania, przez co jest również bardzo bolesna, a uzyskane „włoski” są rozlane. Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie udanie się do linergistki, która wykona usługę używając maszynki, którą wykonuje pozostałe techniki makijażu permanentnego. Wykonanie brwi „pixelowych” lub „pudrowych” pozwoli uzyskać efekt henny, dzięki czemu również mogą one wyglądać naturalnie. Tutaj również należy się dopytać o doszkolenia linergistki, ponieważ pierwsze makijaże permanentne były wykonywane tzw. metodą „kompaktową”, co w praktyce oznacza jeden odcień brwi na całej ich długości i szerokości, jak i mocne i ostre ich wykończenie kolorystyczne, co naturalnie niestety nie wygląda.

Makijaż permanentny ust i brwi

Czy wykonując makijaż permanentny ust, można uzyskać efekt powiększenia ich?

Jeżeli kontur ust jest blady, nierówny, samo poprawienie go i wyostrzenie pozwoli na optyczne powiększenie ich. Jednak jest grono linergistek, które praktykują pigmentację ponad naturalny kontur ust. Jeżeli jest to wykonane bardzo subtelnie i delikatnie będzie to wyglądać dobrze. Niestety, nie wszystkim linergistkom się to udaje. Można natrafić na takie prace, gdzie usta były zapigmentowane około 5 mm ponad naturalny kontur ust i wyglądało to karykaturalnie, dodatkowo odcień na ustach a ponad nimi znacznie się różnił. Osoby, które mają ochotę na efekt powiększonych ust - mogą wykonać makijaż permanentny ust, a po 4 tygodniach wypełnić je kwasem hialuronowym - z takiej usługi można skorzystać kompleksowo w jednym z bytomskich gabinetów (np. Strefa Urody Martess Hair&Beauty, ul. Wojciecha Korfantego 21 w Bytomiu).

Makijaż permanentny Bytom

Ile się utrzymuje taki makijaż?

W tym miejscu warto przypomnieć sobie budowę skóry. W wielu artykułach, a nawet podręcznikach, można przeczytać, że pigmentuje się w naskórku - a co dzieje się z naskórkiem? Złuszcza się w naturalnym procesie regeneracji, co oznacza, że gdyby linergistka pigmentowała w tej warstwie skóry makijaż utrzymałby się około 28 dni. Dlatego patrząc w głąb skóry kolejną warstwą jest skóra właściwa - i to właśnie tam powinien znaleźć się pigment, po to, aby makijaż mógł pozostać z jego właścicielką przez około 3 lat. Zaleca się jednak odświeżanie koloru, korektę kształtu co 1,5- 2 lat, ze względu na to, że niektóre leki jak i promieniowanie UV mają znaczny wpływ na trwałość makijażu permanentnego.

____________________________

Marlena Grzymkiewicz
Magister kosmetologii estetycznej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku trener linergista, szkoleniowiec, wykładowca akademicki, właścicielka Strefy Urody Martess Hair&Beauty (ul. Wojciecha Korfantego 21 w Bytomiu). Inicjatorka „Kobiecy Bytom” czyli spotkań, które przyciągają ponad 500 kobiet do Bytomskiego Centrum Kultury – BECEK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon