Obrazy wędrują po mieście

Wydaje się, że obcowanie ze sztuką jest wyłącznie domeną majętnych ludzi. Tymczasem fundacja Śląskie Obrazy udowadnia, że wcale tak nie musi być. Z dziełami współczesnych artystów można podziwiać nawet w poradni, szkole, czy domu kultury.

Wedrujace obrazy

W ramach programu Śląskie Lokalnie - małe granty FIO fundacja zrealizowała projekt „Wędrujące obrazy”, w ramach którego dzięki uzyskanej dotacji powstało pięć nowych reprodukcji obrazów z kolekcji należącej do organizacji. Kopie już teraz znalazły swoje miejsce w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu, gdzie oglądają je codziennie jej podopieczni, jak również uczniowie Technikum nr 4, którego siedziba mieści się w tym samym budynku przy placu Klasztornym. Miniwystawa będzie przekazywana między instytucjami kultury oraz placówkami oświatowymi w mieście.

- Celem fundacji jest, aby sztuka towarzyszyła szczególnie młodym ludziom w ich codziennych działaniach, była obecna w ich życiu i dzięki temu rozwijała ich kompetencje społeczne i odpowiadała na potrzeby emocjonalne, spełniała swoją terapeutyczną i edukacyjną rolę - tłumaczy Magdalena Wichrowska z fundacji Śląskie Obrazy. - Chcemy stworzyć przestrzeń, w której młodzież będzie mogła poznać i docenić fascynujący świat twórców i zrozumieć język artystów, którym starają się do nas mówić poprzez swoje dzieła, docenić ich pracę i wkład w tworzenie kultury, a przez to zachowywać dziedzictwo kulturowe naszego regionu - precyzuje.

Projekt został zrealizowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NoweFio na lata 2021-2030.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski happening czytelniczy

Słowacki i Potter na ulicy - bytomski happening czytelniczy

Oskar Podolski warsztaty

Muzyk Chylińskiej będzie uczył bytomian grać na perkusji

Roman Kostrzewski

Skwer Romana Kostrzewskiego w Bytomiu

Konkurs zdjec slubnych

Masz ślubne zdjęcia dziadków? Zgłoś je do konkursu!

Bytomski2 dni bytomia 2008

Bytomska Noc Świętojańska na Dniach Bytomia

Bytomski2 Podroz w Kraine Dzwieku w Agorze Bytomm

Kraina Dźwięku w Agorze Bytom

Bytomski2 1367079733

Nowa galeria w Stroszku