Obrazy wędrują po mieście

Wydaje się, że obcowanie ze sztuką jest wyłącznie domeną majętnych ludzi. Tymczasem fundacja Śląskie Obrazy udowadnia, że wcale tak nie musi być. Z dziełami współczesnych artystów można podziwiać nawet w poradni, szkole, czy domu kultury.

Wedrujace obrazy

W ramach programu Śląskie Lokalnie - małe granty FIO fundacja zrealizowała projekt „Wędrujące obrazy”, w ramach którego dzięki uzyskanej dotacji powstało pięć nowych reprodukcji obrazów z kolekcji należącej do organizacji. Kopie już teraz znalazły swoje miejsce w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu, gdzie oglądają je codziennie jej podopieczni, jak również uczniowie Technikum nr 4, którego siedziba mieści się w tym samym budynku przy placu Klasztornym. Miniwystawa będzie przekazywana między instytucjami kultury oraz placówkami oświatowymi w mieście.

- Celem fundacji jest, aby sztuka towarzyszyła szczególnie młodym ludziom w ich codziennych działaniach, była obecna w ich życiu i dzięki temu rozwijała ich kompetencje społeczne i odpowiadała na potrzeby emocjonalne, spełniała swoją terapeutyczną i edukacyjną rolę - tłumaczy Magdalena Wichrowska z fundacji Śląskie Obrazy. - Chcemy stworzyć przestrzeń, w której młodzież będzie mogła poznać i docenić fascynujący świat twórców i zrozumieć język artystów, którym starają się do nas mówić poprzez swoje dzieła, docenić ich pracę i wkład w tworzenie kultury, a przez to zachowywać dziedzictwo kulturowe naszego regionu - precyzuje.

Projekt został zrealizowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NoweFio na lata 2021-2030.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt targowa mickiewicza

Ulica Mickiewicza zamieni się w targ

Byt metal doctrine festiwal

Metal Doctrine Festival odwołany. KAT nie...

Byt power of diversity bytom 01

Damian Bartyla obiecuje powrót Teatromanii

Byt the voice kids olivka klinke

Ewa Farna zachwycona głosem bytomianki

Byt raczka gotuje

Rączka będzie gotować na bytomskim Rynku

Byt twinpigs

Parki rozrywki przyjadą do Bytomia

Byt agora pl kosciuszki

Kto wygra bezpłatny biznes?