Oczyszczacz powietrza sterowany smartfonem - 3 polecane modele

Oczyszczacze powietrza to sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie chłodniejszą porę roku. Producenci oferują coraz więcej zaawansowanych modeli - zarówno pod względem zastosowanych technologii, jak i nietuzinkowego designu. Jedną z najwygodniejszych funkcji w nowoczesnych oczyszczaczach powietrza jest możliwość sterowania sprzętem za pomocą aplikacji na telefon. Wpisuje się to w szeroki trend smart home, w którym - za pomocą kilku kliknięć - możemy włączać i wyłączać domowe sprzęty, a także na bieżąco sprawdzać statystyki na temat ich pracy. Oczyszczacze sterowane smartfonem oferuje wielu sprawdzonych producentów - warto jednak szczególnie przyjrzeć się ofercie marki Dyson. Wyróżniają się nie tylko perfekcyjnym filtrowaniem i wygodnym zarządzaniem poprzez aplikację mobilną, ale również wpadającym w oko designem, idealnie wpisującym się w nowoczesne wnętrza.

Oczyszczacz powietrza sterowany smartfonem - 3 polecane modele

Oczyszczacz powietrza sterowany smartfonem - jak wybrać?

Doskonały design i świetnie oceniany producent o za mało, by zdecydować się na zakup takiego sprzętu, jakim jest oczyszczacz powietrza. W końcu to urządzenie, które pozwala dbać o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich domowników! Które aspekty przeanalizować, by mieć pewność, że dobrze wybraliśmy oczyszczacz? Najważniejsze kwestie, których nie można lekceważyć, to zasięg urządzenia i rodzaj zastosowanych filtrów. Podstawowy zestaw obejmuje filtr HEPA i węglowy, w złożonych modelach możemy jednak liczyć na wielostopniową filtrację.

Czego jeszcze nie przeoczyć? Oto inne istotne elementy, które decydują o tym, czy oczyszczacz będzie strzałem w dziesiątkę:

  • częstotliwość wymiany filtrów;
  • dodatkowe funkcje, na przykład nawilżania powietrza;
  • tryby pracy - np. Tryb automatyczny czy nocny, dzięki którym korzystanie z oczyszczacza jest wygodniejsze;
  • wygodne sterowanie za pomocą aplikacji;
  • hałas generowany w trakcie pracy;
  • walory wizualne.

Marka Dyson to gwarancja wysokiej jakości sprzętu. Producent słynie z doprowadzania projektu swoich urządzeń do perfekcji - nie inaczej jest w przypadku oczyszczaczy powietrza. Nic więc dziwnego, że one również zbierają entuzjastyczne recenzje użytkowników - tak, jak kultowe już odkurzacze czy suszarki do włosów. Pora przejść do konkretnych modeli wartych uwagi!

Oczyszczacze powietrza Dyson sterowane smartfonem - polecane modele

Jaki budżet trzeba mieć przygotowany, by móc wybrać oczyszczacz powietrza marki Dyson? Idealnie, by było to więcej niż 2000 zł. Najbardziej zaawansowane modele kupimy w cenie niższej niż 4000 zł. Które są będą najlepszym wyborem? Oto nasza lista!

  • DYSON Purifier Humidify+Cool Formaldehyde PH04 - sprzęt dla osób, które nie uznają kompromisów. Oprócz oczyszczania powietrza, ma również funkcję nawilżacza oraz cyrkulatora, co czyni z niego bardzo uniwersalne urządzenie. Warto odnotować, że oczyszczone powietrze równomiernie rozprowadza po pomieszczeniu - to technologia Dyson Air Multiplier. Urządzenie ma aż 10 ustawień prędkości pracy, a także wygodne tryby - w tym nocny i automatyczny. Oczyszczaczem możemy wygodnie sterować za pomocą aplikacji Dyson Link. Model ten wyróżnia się tym, że wykrywa i neutralizuje szkodliwy formaldehyd.
  • DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 - to model, którego maksymalny zasięg wynosi do 35 metrów kwadratowych. Podobnie jak opisany wyżej sprzęt, także i ten pozwala automatycznie wykrywać i niszczyć tak szkodliwy dla zdrowia formaldehyd - stąd też tego konkretnego oczyszczacza. Ma specjalny, nocny tryb pracy, tryb automatyczny i aż 10 ustawień prędkości. Za wygodne sterowanie odpowiada aplikacja Dyson Link.
  • DYSON Pure Humidify + Cool PH01 - oczyszczacz, nawilżacz i cyrkulator w jednym. To sprzęt uwielbiany przez konsumentów, którzy dzielą się entuzjastycznymi recenzjami. Inteligentne czujniki wykrywają zamieszczenia czy niedostateczny poziom nawilżenia, dbając o to, by powietrze było zawsze odpowiedniej jakości. Podobnie jak wcześniej omówione modele, ma 10 ustawień prędkości pracy. Łatwo sterować tym modelem oczyszczacza dzięki aplikacji Dyson Link.

Jakie oczyszczacze Dyson w sklepie MediaMarkt cieszą się największą popularnością? Są to bez wątpienia modele sterowane smartfonem - to duża wygoda, a dopracowana aplikacja Dyson Link tylko to ułatwia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon