Od czego zacząć naukę angielskiego?

Angielski to język, którym posługują się miliony na całym świecie. Nic więc dziwnego, że ludzie w wielu krajach, jak i w Polsce, uczą się go od najmłodszych lat. Oczywiście lekcje w szkole mogą okazać się niewystarczające. Właśnie dlatego, rodzice zapisują swoje pociechy na dodatkowe zajęcia językowe, które są popularne zarówno pośród dzieci, jak i dorosłych pragnących podszkolić swój język. Wiesz, że angielski można równocześnie rozwijać w zaciszu własnego domu? Od czego zacząć? Szczegóły poniżej.

Jak uczyć się angielskiego najskuteczniej?

Dobre pytanie. Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, oprócz dobrego kursu językowego, mogą rozpocząć swoją przygodę z nauką angielskiego od oglądania filmów. Ważne, abyś puszczał je w języku angielskim i z angielskimi napisami. Taka forma oglądania początkowo może być trochę męcząca, ale z każdym kolejnym filmem będzie tylko lepiej. Zaznajomisz się z brzmieniem języka i tekstem, poznasz mnóstwo nowych słówek i jednocześnie będziesz czerpać przyjemność z oglądania. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie filmy wybrać? Na początek najlepiej takie, które już znasz i lubisz. Wówczas śledzenie fabuły i losów bohaterów będzie o wiele prostsze.

Kolejnym sposobem przyswajania języka to zmiana ustawień w telefonie na angielski. Do obsługi smartfona w nowym języku przyzwyczaisz się w ciągu doby, ale już po kilku tygodniach sam zauważysz jak wiele nowych słów i zwrotów poznałeś. Kierowcy mogą zrobić to samo z nawigacją samochodową. Nauka bez straty czasu!

Trening czyni mistrza. Znając już podstawy angielskiego warto go ćwiczyć przy każdej, nadarzającej się okazji – zarówno na głos jak i w myślach. Przykładowo uczeń jadący autobusem do szkoły czy pracy, może ćwiczyć Present Continuous obserwując innych pasażerów (np. „The girl is reading a book” – ta dziewczyna czyta książkę). Wiele osób próbuje nauczyć się angielskiego na własną rękę. Niemniej, część z nich decyduje się także na naukę w szkole językowej.

Happy School Bytom

Gdzie zapisać się na angielski w Bytomiu?

Na terenie Bytomia funkcjonuje kilka szkół językowych. Jedną z nich jest Happy School, której zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno pośród dzieci jak i osób dorosłych. Co wyróżnia to miejsce? Praktyczne podejście do nauki i nastawienie na mówienie. Zajęcia rozbudzają dziecięcą ciekawość, a zabawni lektorzy wywołują uśmiechy na twarzach podopiecznych. Nie da się ukryć, że przyjazna atmosfera sprzyja nauce. Najtrudniejszy moment, to chyba czas rozłąki, kiedy najmłodsi pytają zawiedzionym głosem „To już koniec lekcji?”. Zadowoleni są nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. To właśnie oni często opowiadają, jak to ich pociechy odliczają dni do kolejnych zajęć. Dzieci w domu śpiewają piosenki zapamiętane z lekcji, a zadania domowe dodatkowo przyozdabiają na kolorowo. Niektórzy uczą angielskiego swoje rodzeństwo przez wspólne odgrywanie scenek poznanych na lekcji wcielając się w postacie bohaterów z książek.

Nie da się ukryć, że początek roku szkolnego to idealny czas, aby rozpocząć swoją przygodę z nauką języka. Bytomianie, którzy pragną dołączyć do grona uczniów Happy School mogą zrobić to osobiście lub poprzez

formularz zapisów.
Happy School to dobre i przyjazne miejsce do nauki języków obcych
Happy School zaprasza!
ul. Wrocławska 76/2
41-902 Bytom
tel. 507 237 007
e-mail: biuro@happyschool.co
WWW | FACEBOOK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

20230815x PF MB467

Miało być po prostu taniej. Jest też rekordowa frekwencja

Żaneta Walczak – twórca unikatowych toreb damskich marki Co Tu Się Kroi z materiałów vegan friendly

Żaneta Walczak – twórczyni unikatowych toreb damskich

NGK Ceramics Polska - 20 lat na rynku i nowa rekrutacja. Oto, co proponuje firma.

NGK Ceramics Polska - 20 lat na rynku i nowa rekrutacja

Www krzeminskifoto com IMG 5909

Lech Wałęsa o Pawle Kobylińskim: “Proszę byście go poparli

Małopolska na weekend i na wakacje Miejsca warte odwiedzenia w górach nad jeziorem w otoczeniu natury

Małopolska na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Pszok 1

PSZOK poleca się na wiosenne porządki

Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM