Od tego sezonu PEC Bytom grzeje o 258 lokali więcej

W tym roku wyjątkowo późno rozpoczyna się sezon grzewczy w Bytomiu. Dzięki poczynionym inwestycjom, z ciepła systemowego dziś korzysta aż ćwierć tysiąca mieszkań więcej, niż przed rokiem.

PEC Bytom
Przylaczenie pup bytom
- Pracuję w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej już 23 lata i muszę przyznać, że jeszcze nigdy tak późno nie uruchomiliśmy sezonu grzewczego. Gdy tylko zarządcy budynków poinformowali nas o chęci włączenia ogrzewania, byliśmy gotowi do działania - powiedział Sławomir Kamiński, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu.

Ogrzewanie sieciowe jest uruchamiane po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania zarządcy, administratorowi lub spółdzielni mieszkaniowej, którzy następnie przekazują je do PEC-u. Ponieważ aura ostatnio już dość się ochłodziła, w wielu - o ile nie we wszystkich - budynkach kaloryfery są już ciepłe.

Do sieci należącej do PEC Bytom przyłączonych jest już 37,5 tys. lokali mieszkalnych na terenie naszego miasta oraz 2,3 tys. w Radzionkowie. Tylko w ciągu tego roku ciepło systemowe doprowadzono do 19 nowych obiektów, w tym 18 w Bytomiu. To łącznie aż 258 lokali.

Obecnie dobiegają końca prace przyłączeniowe przy ul.: Chorzowskiej 14, Józefczaka 2, Karola Miarki 19, Kwietniewskiego 3,5, Piekarskiej 5,97, Piłsudskiego 57, Popiełuszki 1, Powstańców Warszawskich 52, Rostka 21, Rycerskiej 4,6,11, Sądowej 3 i Wyczółkowskiego 26. Łączny koszt tegorocznych inwestycji przekracza 7 milionów złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon