Odrestaurowali zabytkową dyrekcję. Teraz budują 3 magazyny jednocześnie

Inwestycje na terenie dawnych Zakładów Górniczo-Hutniczych Orzeł Biały nabierają tempa. Firma Avenido wspaniale odrestaurowała zabytkowy gmach dyrekcji i przystąpiła do budowy w sąsiedztwie trzech nowych obiektów. Prace są już na zaawansowanym etapie.

Spółka Orzeł Biały po wybudowaniu nowego biurowca przy należącej do niej zakładzie przerobu złomu akumulatorowego w Brzezinach Śląskich w 2018 roku sprzedała swoją dotychczasową siedzibę przy ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Blisko stuletni gmach trafił w dobre ręce, bowiem nowy właściciel szybko rozpoczął jego gruntowny remont pod okiem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Dziś budynek jest już gotowy i wszystkie dostępne w nim powierzchnie biurowe zostały wynajęte. Na pięciu kondygnacjach (ok. 3000 m2) funkcjonuje łącznie aż 15 firm. Biura wynajęły głównie przedsiębiorstwa z Bytomia, ale też z Chorzowa, Tarnowskich Gór i Katowic.

Inwestor jednocześnie zachował historyczny charakter budynku i dostosował go do współczesnych standardów. W środku powstała przeszklona winda, lokale posiadają ogrzewanie podłogowe i oświetlenie ledowe, a na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne. Obiekt dysponuje również własną bazą parkingową.

Tuż obok rozpoczął się kolejny etap budowy centrum biznesowego przy ul. Siemianowickiej. Firma Avenido stawia tam trzy nowoczesne hale o mieszanej funkcji: handlowo-usługowo-magazynowej. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich powstających obiektów wyniesie około 6 tysięcy metrów kwadratowych. Hale mają być skomunikowane z ul. Siemianowicką (DK94) za pośrednictwem nowego układu drogowego.

Jednocześnie trwają przygotowania pod nowych najemców niewielkiego budynku z wieżyczką zegarową, w którym dawniej mieściła się recepcja. Nowy użytkownik ma się wprowadzić do niego już w maju.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon