Odrestaurowali zabytkową dyrekcję. Teraz budują 3 magazyny jednocześnie

Inwestycje na terenie dawnych Zakładów Górniczo-Hutniczych Orzeł Biały nabierają tempa. Firma Avenido wspaniale odrestaurowała zabytkowy gmach dyrekcji i przystąpiła do budowy w sąsiedztwie trzech nowych obiektów. Prace są już na zaawansowanym etapie.

Spółka Orzeł Biały po wybudowaniu nowego biurowca przy należącej do niej zakładzie przerobu złomu akumulatorowego w Brzezinach Śląskich w 2018 roku sprzedała swoją dotychczasową siedzibę przy ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Blisko stuletni gmach trafił w dobre ręce, bowiem nowy właściciel szybko rozpoczął jego gruntowny remont pod okiem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Dziś budynek jest już gotowy i wszystkie dostępne w nim powierzchnie biurowe zostały wynajęte. Na pięciu kondygnacjach (ok. 3000 m2) funkcjonuje łącznie aż 15 firm. Biura wynajęły głównie przedsiębiorstwa z Bytomia, ale też z Chorzowa, Tarnowskich Gór i Katowic.

Inwestor jednocześnie zachował historyczny charakter budynku i dostosował go do współczesnych standardów. W środku powstała przeszklona winda, lokale posiadają ogrzewanie podłogowe i oświetlenie ledowe, a na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne. Obiekt dysponuje również własną bazą parkingową.

Tuż obok rozpoczął się kolejny etap budowy centrum biznesowego przy ul. Siemianowickiej. Firma Avenido stawia tam trzy nowoczesne hale o mieszanej funkcji: handlowo-usługowo-magazynowej. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich powstających obiektów wyniesie około 6 tysięcy metrów kwadratowych. Hale mają być skomunikowane z ul. Siemianowicką (DK94) za pośrednictwem nowego układu drogowego.

Jednocześnie trwają przygotowania pod nowych najemców niewielkiego budynku z wieżyczką zegarową, w którym dawniej mieściła się recepcja. Nowy użytkownik ma się wprowadzić do niego już w maju.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budowa lidla w gornikach

Lidl buduje kolejny sklep w Bytomiu. Już szósty

Budowa bloku przy rozbarskiej promenadzie

Blok z mieszkaniami na wynajem powstaje w Bytomiu Rozbarku

Rusztowania przy szpitalu gorniczym

Zrujnowane skrzydło Szpitala Górniczego do remontu

Siemianowicka dojazd do terenow inwestycyjnych

Miasto komunikuje tereny inwestycyjne przy Siemianowickiej

Panattoni Park Bytom

Inwestor chce wybudować centrum logistyczne przy Węglowej

Budowa boiska polonii 18

Budowa nowego kompleksu piłkarskiego w Bytomiu. Są postępy!

Rynek w Bytomiu Odwodnienie

Kolejna naprawa bytomskiego Rynku. Ogłoszono przetarg