Odwołano pociągi z Bytomia do Gliwic. Wprowadzono komunikację zastępczą

Jeszcze w środę (31 stycznia) nie będą jeździć pociągi na trasie Bytom – Gliwice. W miejsce odwołanych połączeń kolejowych wprowadzono komunikację zastępczą. To już drugi dzień z rzędu, gdy ma miejsce taka sytuacja.

M. Wroński
Bytom Tymczasowa stacja PKP

Koleje Śląskie, których pociągi standardowo obsługują połączenia Bytom – Gliwice informują, że przyczyną utrudnień są prace utrzymaniowo - naprawcze taboru, a konkretnie proces toczenia zestawów.

- W ubiegłym tygodniu tokarnia, z której korzystamy była wyłączona i pojawiła się dłuższa kolejka pojazdów do toczenia. Sam proces polega na dostosowaniu kół do prawidłowego profilu – tłumaczy przewoźnik.

Przypomnijmy, że ruch kolejowy na linii Bytom – Gliwice, po 8 latach przerwy, został wznowiony w grudniu 2021 roku. Początkowo z połączenia tego korzystało ok. 2 tys. pasażerów, później ta liczba systematycznie rosła aż w październiku zeszłego roku osiągnęła rekordowe (jak do tej pory) 12 tys. podróżnych.

Połączenie w całości jest finansowane przez Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię. Ofertę tworzy 15 par pociągów w dni robocze i 11 w dni wolne. Przejazd z Bytomia do Gliwic pociągiem trwa ok. 16 minut. Obecnie po drodze nie ma żadnych przystanków, za kilka lat mają się pojawić dwa nowe przystanki kolejowe w Zabrzu.

Stacja PKP Bytom w przebudowie

Może Cię zainteresować:

Przebudowa stacji w Bytomiu na półmetku. Latem 2024 r. pociągi wrócą na perony

Autor: Michał Wroński

07/08/2023

Stacja PKP Bytom w przebudowie

Może Cię zainteresować:

Przy inwestycjach na kolei chcą się ogrzać politycy. Samorządy na oucie

Autor: Michał Wroński

04/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon