Ogłoszono datę otwarcia sezonu na bytomskim stoku narciarskim. Trwa naśnieżanie Sport Doliny

Armatki śnieżne na bytomskim stoku narciarskim pracują na pełnych obrotach, a instruktorzy są w gotowości. Ogłoszono już datę otwarcia sezonu w Sport Dolinie. - Od samego początku czynne będą dwa wyciągi, szkółka narciarska, wypożyczalnia oraz serwis narciarski, strefa dla saneczkarzy... - wymienia Marek Windyś.

UM Bytom (Hubert Klimek)
Sport Dolina

Warunki i prognozy pogody są idealne. Spadł już pierwszy śnieg i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej. W najbliższych dniach temperatura powinna utrzymywać się poniżej zera, więc armatki śnieżne na bytomskim stoku narciarskim pracują na pełnych obrotach. Ogłoszono, że sezon zostanie otwarty w piątek, 16 grudnia. Jeździć będzie można codzienne od godz. 10.00 do 20.00.

- Trudno jest ocenić, jaka pokrywa śnieżna będzie w piątek. Spadło sporo naturalnego śniegu, dodatkowo teraz naśnieżamy, a później będziemy ratrakować stok, aby był odpowiednio przygotowany na przyjęcie narciarzy. Można się spodziewać 40-50 centymetrów - ocenia Marek Windyś, kierownik Sport Doliny. - Od samego początku czynne będą dwa wyciągi, szkółka narciarska, wypożyczalnia oraz serwis narciarski, strefa dla saneczkarzy... - wymienia.

Goście będą mogli skorzystać także z usług Restauracji "Pod Progiem".

Oficjalny cennik na tegoroczny sezon w Sport Dolinie zostanie opublikowany w środę, 14 grudnia. Ceny mają zostać utrzymane na poziomie sprzed roku. Pojawią się niewielkie podwyżki w wysokości do 10 proc.

Bytomski stok narciarski znajduje się przy ul. Blachówki 95.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon