Ogromne korki na ul. Chorzowskiej w Bytomiu. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Kierowcy wracający z pracy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na ul. Chorzowskiej w stronę centrum Bytomia i drogi na Piekary Śląskie tworzą się ogromne korki. Trwają prace remontowe jezdni.

Prace remontowe na ulicy Chorzowskiej odbywają się na odcinku od skrzyżowania z ul. Arki Bożka do wysokości sklepu Media Markt w Łagiewnikach. Utrudnienia są spore, dlatego kierowcy próbują ominąć korki, jadąc przez ul. Krzyżową i Łagiewnicką. Jak informuje nas Urząd Miejski w Bytomiu, zgodnie z planem powinny one potrwać do przyszłego tygodnia.

Utrudniony dojazd do Bytomia i Piekar Śląskich

Aktualnie prace remontowe prowadzone są na odcinku drogi z Chorzowa do Bytomia. W przyszłym tygodniu, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, prace będą kontynuowane na odcinku z Bytomia do Chorzowa.

W ramach prac remontowych sfrezowana zostanie uszkodzona nawierzchnia jezdni, a następnie odtwarzana będzie nawierzchnia bitumiczna jezdni. Czas zamknięcia remontowanych pasów jezdni uzależniony jest jednak od warunków atmosferycznych i procesu stygnięcia ułożonej masy bitumicznej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon