Pożar w Szpitalu nr 1 w Bytomiu. Ewakuowano 57 osób

Dzisiaj w nocy wybuchł pożar na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Strażacy ewakuowali 57 osób.

Byt pozar szpital

Pożar na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wybuchł dzisiaj w nocy po godz. 2. Dzisiaj po godz. 2 w nocy w trzyosobowej sali chorych Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu pojawił się ogień.

Ewakuowano 57 pacjentów

Na szczęście zadziałał system przeciwpożarowy i personel szpitala - wezwana została Straż Pożarna. W gaszeniu pożaru brało udział 9 zastępów – w sumie 33 strażaków. Ze wszystkich pięter budynku ewakuowano na inne oddziały 57 pacjentów, którym zapewniono dalszą opiekę medyczną.

Na drugim piętrze wydobywał się gęsty, czarny dym – relacjonuje nam mł.asp. Wojciech Krawczyk. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji personelu oraz pacjentów znajdujących się na trzeciej i czwartej kondygnacji. Pacjenci z drugiej kondygnacji, na której był pożar, ewakuowali się samodzielnie – dodaje.

Na szczęście nikt nie został ranny. Policja i Straż Pożarna ustalają przyczyny pożaru.

Po ugaszeniu pożaru sprawdziliśmy budynek, oddymiliśmy go i dokonaliśmy pomiary. Nie stwierdziliśmy zagrożenia, pacjenci wyższych kondygnacji mogli wrócić do swoich sal – mówi mł.asp. Wojciech Krawczyk.

Decyzją dyrekcji szpitala pacjenci z drugiej kondygnacji zostali rozlokowani po innych oddziałach. Oddział Chorób Wewnętrznych do czasu ustalenia przyczyny pożaru jest wyłączony z użytkowania.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

998

W Bytomiu przekierowuje z 998 na 112

Byt samochod laweta

Zaparkował tak, że tramwaj nie mógł przejechać!...

Byt wypadek kolizja1

Bytom. Tramwaj nr 7 uderzył w samochód....

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....

Byt poszukiwania 13 latki z bytomia

Piekary Śląskie: Śmierć 13-letniej Patrycji z...

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany