Ogromny sukces bytomskich tancerek

Młode tancerki z bytomskiego Studia Tańca Warsztat mają powody do świętowania i nic w tym dziwnego. W minioną sobotę, czyli 19 marca 2022 roku bytomianki wytańczyły III miejsce podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Inspiracje 2022” w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, zlokalizowanym w Czerwionce-Leszczynach. Ich ciężka praca oraz pełne zaangażowanie zaowocowały. Szczegóły poniżej.

III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych

Emocje po VII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Inspiracje 2022” pomału opadają, o czym na własnej skórze przekonały się tancerki z bytomskiego Studia Tańca Warsztat. Z pewnością radości nie było końca. Podczas Festiwalu aż dwie grupy:

  • Reprezentacja Warsztat w choreografii „Po drugiej stronie”, choreografowie: Megan Durczok oraz Sonia Hanzel,
  • MASZKA Junior w choreografii „Flinstonowie”, choreograf: Justyna Kłaczyńska,

wywalczyły III miejsce w kategorii tanecznej show dance. Tym samym pokonując wielu utalentowanych rywali z całego kraju. Warto zaznaczyć, że MASZKI Junior zdobyły III miejsce w kategorii wiekowej od 8 do 11 lat (dzieci), a Reprezentacja Warsztat w kategorii wiekowej 12-15 lat (juniorzy).

Zaangażowanie tancerek z Reprezentacji Warsztat są godne podziwu. Tancerki w przeciwieństwie do swoich koleżanek ćwiczą aż 3-4 razy w tygodniu. Aby wytańczyć miejsce w grupie, musiały przejść przez wewnętrzny casting. Dziewczyny pracowały na swój sukces od kilku lat. Zwycięską choreografię trenowały od września, czyli od rozpoczęcia sezonu tanecznego. Niemniej, bytomianki nie spoczywają na laurach i przygotowują się do II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca REVOLUTION OF DANCE 2022 w Gilowicach. Impreza jest zaplanowana na najbliższy weekend.

Poznaj Studio Tańca Warsztat

Bytomskie Studio Tańca Warsztat to artystyczna przestrzeń, tworzona przez ludzi z pasją do tańca i ruchu. Już od momentu wejścia czuć kreatywność oraz pozytywną energię tego miejsca. Prowadzone zajęcia taneczne czy akrobatyczne cieszą się sporym zainteresowaniem. Pomimo, że w studio jest więcej dziewczynek, chłopcy również znajdą coś dla siebie.

Co ciekawe, Warsztat to jedyna bytomska szkoła tańca, biorąca udział w zawodach w kategorii show dance i to z dużymi sukcesami na tym polu. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć szczęścia podczas turnieju, który zbliża się coraz większymi krokami.

Rozpocznij taneczną przygodę. Dołącz do Studia Tańca Warsztat!

Studio Tańca Warsztat zaprasza!
ul. Suchogórska 92 (Stolarzowice) | ul. Daleka 42 (Miechowice)
41-936 Bytom
Tel. 784 530 120
FACEBOOK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon