Operetka przy Krawieckiej. Muzyka wybrzmi w średniowiecznej uliczce

Na ulicy Krawieckiej czuć ducha średniowiecznego Bytomia. W kameralnej przestrzeni ŚPAK-u odbędzie spotkanie muzyczne "Wiosna z Operetką". Przed publicznością wystąpi Tomasz Kostek.

Tomasz kostek palac

ŚPAK to wyjątkowe miejsce na mapie Bytomia. To jeden z pierwszych punktów utworzonych w ramach programu "Lokal na Kulturę", który doskonale wpisuje się w jego ideę. Cyklicznie odbywają się tam przeróżne wydarzenia, w tym koncerty, wystawy, czy spotkania podróżnicze. Już jutro o 19:00 ŚPAK zamieni się w najmniejszą operetkę Polski, co stanie się za sprawą Tomasza Kostka.

Tomasz Kostek jest bytomianinem zakochanym w muzyce klasycznej. Jeszcze będąc uczniem gimnazjum zaczął udzielać się na polu artystycznym. Choć w dorosłym życiu pracuje jako analityk w banku, to wciąż jest wierny swojej pasji do muzyki i teatru. W przeszłości był członkiem zespołu wokalnego Gliwickiego Teatru Muzycznego, obecnie współpracuje z prywatnymi teatrami muzycznymi. Prowadzi działalność koncertową na terenie całego kraju wykonując repertuar od muzyki oratoryjnej i sakralnej po operę, operetkę a także musical i muzykę filmową, jednak mimo wszystko zawsze stara się również występować przed publicznością w swoim rodzinnym mieście. W ubiegłym roku można było posłuchać jego wspaniałego głosu podczas Rodzinnego Festynu w Szombierkach oraz Dnia Seniora w klubie Sezam BSM.

Co ciekawe Tomasz Kostek prywatnie jest synem dawnego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu. Obydwoje kandydują w nadchodzących wyborach samorządowych, lecz z dwóch przeciwnych obozów. W niedzielę będziemy więc świadkami swoistego starcia pokoleń. W przeciwieństwie do ojca, który w radzie spędził kilka kadencji, te wybory będą pierwszymi dla "młodego Kostka". 29-letni muzyk chce wprowadzić więcej świeżości do bytomskiej rady, a jako cele stawia sobie dążenie do dalszego rozwoju kultury i sportu w mieście, budowania aktywnego dialogu społecznego oraz reprezentowanie interesów mieszkańców, szczególnie tych z niepełnosprawnościami i seniorów.

Podczas piątkowego koncertu w ŚPAK-u Tomasz Kostek zaprezentuje utwory ze spektakli Księżniczka Czardasza" oraz "Wesoła Wdówka", a także kompozycje z repertuaru Jana Kiepury. Na pianinie będzie go wspierać Lera Kovalevskaya. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja. Można ją dokonywać pod numerem telefonu 502 620 014.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon