Ósmoklasiści powinni poznać bytomski Elektronik! To szkoła na miarę XXI wieku

Koniec roku szkolnego zbliża się coraz większymi krokami. Z tego powodu nie cieszą się zarówno maturzyści, jak i ósmoklasiści. Nie ma co się im dziwić, oprócz przygotowań do tegorocznych egzaminów, muszą podjąć bardzo ważną decyzję, dotyczącą ich przyszłości. Wybór szkoły średniej z pewnością nie jest łatwy, dlatego muszą to dobrze przemyśleć. Ósmoklasiści, zdają sobie sprawę, że szkół i kierunków kształcenia jest naprawdę wiele. Na tle bytomskich szkół z pewnością wyróżnia się Elektronik, który ma wiele do zaoferowania!

Jak zdobyć zawód pożądany na rynku pracy? W Elektroniku w Bytomiu!

Wielu mieszkańców Bytomia kojarzy Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, czyli bytomski Elektronik. Ta, wyjątkowa szkoła kształci młode umysły prawie od 70 lat. Przez ten czas nie próżnowali, a ciągle się rozwijali. Ich aktualne kierunki kształcenia odzwierciedlają trendy na rynku pracy. Obecnie szkoła przygotowuje się do rekrutacji na kierunkach:

• Technik lotniskowych służb operacyjnych,
• Technik elektronik,
• Technik elektryk,
• Technik awionik,
• Technik fotografii i multimediów,
• Technik teleinformatyk,
• Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Elektronik Bytom

Oferowane kierunki stwarzają ogromne możliwości dla Ósmoklasistów. W dobie cyfryzacji zawód elektryka, grafika czy inżyniera awioniki jest pożądany na rynku pracy i to nie tylko teraz, ale w perspektywie kolejnej dekady. Dowodów nie trzeba szukać daleko. Ludzie mogą pracować zdalnie, płacić za swoje zakupy - kartą bądź blikiem, podróżować samolotem, czy jeździć elektrycznym samochodem. Za tymi możliwościami, które ułatwiają życie każdego dnia stoją ludzie – programiści, elektrycy, elektronicy, graficy. Ósmoklasiści, zainteresowani kierunkami Elektronika, mogą zrobić mały research na ich temat o TUTAJ.

Gdy teoria spotyka się z praktyką

Uczniowie bytomskiego Elektronika nie mogą narzekać na nudę podczas zajęć lekcyjnych. Dlaczego? Kadra nauczycielska to ludzie pełni pasji, którzy z zaangażowaniem podchodzą do swoich szkolnych obowiązków. Poza szkołą są związani z przemysłem czy firmami specjalizującymi się w dziedzinach, o których uczą każdego dnia. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystują w praktyce, zwłaszcza podczas zajęć lekcyjnych. Dobrych przykładem „wyjścia poza schemat” jest dyrektor placówki – Pani Beata Kołodziejczyk, która była Członkiem Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Sprawowanie tej funkcji pozwoliło na wymianę doświadczeń, a także nawiązanie współpracy z lokalną władzą, firmami czy Politechniką Śląską. Obecnie Technikum nr 4 nawiązało współpracę z:

• Politechniką Śląską,
• Uniwersytetem Śląskim,
• Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach,
• Wyższą Szkołą Technologii Informatycznych w Katowicach,
• Wojskową Akademią Techniczną z Warszawy,
• Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.

Na czym polega współpraca? Jest to ogromna korzyść dla uczniów szkoły, którzy w ramach porozumienia mogą między innymi uczestniczyć w zajęciach na wspomnianych uczelniach, czy też spotykać się z pracownikami szkół wyższych na wykładach czy zajęciach w szkole.

Nowoczesne pracownie szkolne w bytomskim Elektroniku, m.in. symulator lotów

Bytomski Elektronik z pewnością idzie z duchem czasu, czego żywym dowodem są nowoczesne pracownie szkolne, których wyposażenie wprawi w osłupienie niejednego miłośnika technologii. Pracownia awioniki posiada własny symulator lotów, a także drony. W pracowni grafiki i druku 3D uczniowie mogą pracować na drukarkach i skanerach 3D. Wisienką na torcie jest nowoczesna pracownika fototechniki, która została wyposażona w podwieszane oświetlenie, ciemnię, plany zdjęciowe (do tworzenia zdjęć i filmów) i profesjonalny sprzęt fotograficzny. To nie koniec! Ósmoklasiści mogą sprawdzić co do zaoferowania mają pracownie: grafiki, portów i terminali i informatyki, teleinformatyki, grafiki warsztatowej, miernictwa, matematyczna, energoelektroniki czy Apple o TUTAJ. Warto podkreślić, że szkoła posiada własna halę sportową, pracownię ze sprzętem SITA oraz strzelnice. Można nowocześniej?

Bytom Elektronik

Praktyki w Polsce oraz za granicą

Uczniowie klas trzecich odbywają ciekawe praktyki nie tylko w Polsce, ale również w Portugalii czy Irlandii. W tym roku szkoła planuje wysłać swoich nauczycieli, a także uczniów do Szwecji, Włoch czy Hiszpanii. Zgadza się! Nie tylko uczniowie zdobywają doświadczenie, ale również nauczyciele, którzy odbywają staże bądź biorą udział w szkoleniach. Szkoła od kilku lat współpracuje z taki firmami jak:

• Tauron,
• Siemens,
• LOTAMS (LOT Aircraft Maintenance Services),
• Telewizja TVS,
• Poczta Polska.

Uczniowie klas trzecich, kształcący się w zawodzie technik awionik odbywają miesięczne praktyki w firmie LINETECH, a raz w tygodniu jeżdżą do ich firmowego hangaru na przedmioty zawodowe. To samo dotyczy uczniów kształcących się w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych, którzy odbywają praktyki i biorą udział w zajęciach firmy LS Airport Services.

Elektronik

A po godzinach…

W Elektroniku się dzieje! W ramach cyklu spotkań z ludźmi sukcesu, uczniowie szkoły mogą spotkać się wyjątkowymi osobowościami, takimi jak:

• Mariusz Czerkawski,
• Patrycja Mucha,
• Sebastian Smoliński (związany z Uniwersytetem Śląskim i Filmoteką Szkolną),
• Tomek Gorzędowski,
• prof. dr hab. inż. Jerzy Barglik z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.

Każdego roku w szkole odbywa się przegląd Twórczości Artystycznej Klas „PTAK”, czy obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi organizowany dla starszych uczniów podstawówki. Ponadto uczniowie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Lotniczej „Latająca Miotła Baby Jagi”, czy festiwalu zawodów, w którym udział biorą także lokalne firmy. Ósmoklasiści, którzy pragną zostać uczniami Elektronika, w tymi miejscu sprawdzą, co muszą zrobić, aby się do niego DOSTAĆ.

Ósmoklasiści, poznajcie bytomski Elektronik!

Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Katowicka 35
41-902 Bytom
Telefon: 32 707 44 60
e-mail: sekretariat@elektronik.bytom.pl
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 6407

Wpadaj do Xtreme! U nas możesz ćwiczyć już od 13. roku życia

Paweł Kobyliński poprowadzi debatę dot. budżetu obywatelskiego

P. Kobyliński - debata o budżecie obywatelskim

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Klimczak Joanna

Bytomska nauczycielka nominowana do Nagrody Sendlerowej

AG fot2

Początkiem czerwca GWSH stała się Akademią Górnośląską