Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Znamy datę otwarcia zewnętrznych ścian wspinaczkowych Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM. Cała strefa zewnętrzna będzie otwarta dla wspinaczy i nie tylko już od poniedziałku, 1 maja.

Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Od początku kwietnia w SKARPIE BYTOM trwają przygotowania do nadchodzącej majówki. Routesetterzy nakręcili już całą ścianę zewnętrzną o wysokości około 12 metrów i boulderownię. Obok budynku dostępne są również strefa OCR i parkour i bezpłatne rolkowisko.

Przygoda na ściance dla każdego

Z zewnętrznej ściany wspinaczkowej będą mogli korzystać nie tylko najbardziej wymagający wspinacze. – Nasi routesetterzy nakręcili drogi i baldy, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Na ściance łącznie dostępne będą 24 stanowiska, w tym 8 dróg do wspinania na wędkę, a cała reszta na prowadzenie. Wyceny zaczynają się od IV, a kończą na VI.4, co oznacza, że znajdzie się coś zarówno dla zaawansowanych wspinaczy, jak i dla amatorów – mówi Marek Chłopaś, dyrektor ds. sportowych w SKARPIE BYTOM. Dodaje, że drogi będzie można testować przez około dwa miesiące, a po tym czasie pojawią się nowe. Dodatkowo, na zewnątrz nakręcona jest też boulderownia z 12 baldami.

Ściana do zawodów rangi Mistrzostw Świata

Na zewnątrz powstała też ściana przystosowana do zawodów rangi międzynarodowej we wspinaczce na czas. Można ją podziwiać przejeżdżając ulicą Chorzowską. Ściana jest odpowiednio oświetlona, co daje możliwość prowadzenia wieczornych zawodów na świeżym powietrzu. Obiekt przewidział również sporo miejsca dla publiczności.

Zewnętrzny speed wall umożliwia nam organizację zawodów na czas w każdej kategorii wiekowej. Dla seniorów przewidziany jest 15-metrowy standard IFSC, młodzicy będą mogli rywalizować na 10-metrowym ułatwionym standardzie, a najmłodsze kategorie wiekowe na tak zwanym klasyku. Mamy nadzieję, że dzięki temu w SKARPIE BYTOM w niedalekiej przyszłości odbędą się kolejne prestiżowe zawody – wyjaśnia Marek Chłopaś.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Oferta dla szkol foto

Przygoda na ściance wspinaczkowej w SKARPIE BYTOM

IMG 6407

Wpadaj do Xtreme! U nas możesz ćwiczyć już od 13. roku życia

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego

Jan Hartman gościem Pawła Kobylińskiego