Para buch! Bytomska Kolej Wąskotorowa właśnie zainaugurowała sezon

Jak majówka to… wąskotorówka. Właśnie dziś Bytomska Kolej Wąskotorowa – SGKW zainaugurowała sezon, a na tory wyjechał jedyny w swoim rodzaju parowóz Ryszard. Od 1 maja będzie można nie tylko przejechać się historycznym „Rysiem”, czyli parowozem, ale także zwiedzić Izbę Tradycji Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, stację Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem oraz zobaczyć wystawę taboru kolejowego.

Waskotorowka bytom

Dzisiaj, 1 maja punktualnie o godzinie 9:15 ze stacji Bytom Wąskotorowy wyruszył pierwszy pociąg i zainaugurował sezon Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Dzisiaj kolejka pojedzie jeszcze raz. Wyruszy ze stacji Bytom Wąskotorowy o 15:15. Bilety na podróż dostępne są zarówno przez stronę bilety.sgwk.eu oraz u konduktora. Cena biletu - 20 zł normalny oraz 15 zł ulgowy (w jedną stronę), zaś dzieci do lat 4 przejazd mają bezpłatny.

Do stacji Bytom Karb Wąskotorowy pojedziemy tradycyjną spalinową lokomotywą, zaś dalej już do Tarnowskich Gór parowozem „Ryś”, które Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych dzięki pomocy Miasta Bytom pozyskało w grudniu 2021 roku.

Na trasę popularny „Ryś” wyjedzie jeszcze 3 maja, a także w niedzielę - 7, 14, 21 i 28 maja

SGWK zaprasza również do zwiedzania Izby Tradycji na stacji Bytom Karb Wąskotorowy (izba jest czynna w godz. od 11:00 do 16:00), stacji Bytom Karb Wąskotorowy z przewodnikiem o godz. 11:30 i 14:30 i taboru kolei wąskotorowej oraz zakupu pamiątek związanych z kolejami wąskotorowymi.

Parowóz Ryś

Może Cię zainteresować:

Koleje Wąskotorowe przypomną jak się podróżowało pociągiem na międzywojennym Śląsku

Autor: Michał Wroński

06/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon