Para z Bytomia tymczasowo aresztowana. Agresorzy pobili i okradli 26-latka

Policjanci zatrzymali 30-latkę i 36-latka, którzy dopuścili się rozboju. Ich ofiara straciła zegarek, telefon i 8 tysięcy złotych.

Policja bytom 2

Zdarzenie miało miejsce w sobotę tydzień temu, 13 maja. 26-latek z Czeladzi wybrał się do jednego z katowickich klubów. Tam poznał parę z Bytomia. Po kilku godzinach wspólnie spędzonego czasu mężczyzna udał się z nowymi znajomymi do ich miejsca zamieszkania. Jak się okazało, ta decyzja była fatalna w skutkach.

- To tam sprawcy zaatakowali mężczyznę i używając siły zabrali mu telefon komórkowy, zegarek oraz zmusili do przelania pieniędzy w kwocie ponad ośmiu tysięcy złotych. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na Policję, a śledczy natychmiast przystąpili do poszukiwania napastników - podają mundurowi.

Funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego udało się ustalić tożsamość sprawców. Szybko zlokalizowali parę. Okazało się, że za rozbojem stoi 36-latek oraz 30-latka z Bytomia. Zostali zatrzymani we wtorek, 16 maja. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla sprawców. Grozi im 12 lat kary więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom zaginiona alicja

Zaginęła 14-letnia Alicja. Policja prosi o pomoc

Policja bytom 2

Bytom. Poszukiwany przez sąd zatrzymany

Bytom napad i kradzież

Bytom. Napastnik groził seniorowi bronią i ukradł samochód

Wypadek bytom

Bytom. Wypadek na ulicy Frenzla. Sprawca był nietrzeźwy

Bytom policja zatrzymanie 2022

Bytom. Próbowali uciec przed sądem, ale coś poszło nie tak

Policja bytom

Ponad 1200 działek dilerskich znaleziono w centrum Bytomia

Pieniądze

Policjanci w ostatniej chwili ocali