Parkowy Dzień Dziecka w Bytomiu. Wystąpi Opera Śląska. Będą gry, zabawy, bańki mydlane i wiele innych atrakcji

Dzień Dziecka w Bytomiu pełen atrakcji z udziałem Opery Śląskiej. Rozpocznie się, jakże mogło by być inaczej, od opery, a konkretnie od „Flisa” Stanisława Moniuszki. Będą występy artystyczne, gry, zabawy, a także konsultacje z pediatrą, dietetykiem czy alergologiem.

Bytomski.pl
Park Kachla w Bytomiu

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca, w tym roku będzie to środa, a z tej okazji w Bytomiu zaplanowano długą listę atrakcji dla najmłodszych w ramach Parkowego Dnia Dziecka.

O godz. 11.00 w amfiteatrze na terenie parku im. Franciszka Kachla odegrana zostanie opera „Flis” Stanisława Moniuszki.

- Widowisko opowiada historię Zosi, zakochanego w niej flisaka Franka oraz przybyłego na wieś ze stolicy fryzjera Jakuba. Libretto w zaskakujący sposób splata ze sobą losy tej trójki bohaterów, odkrywając jednocześnie rodzinną tajemnicę… - opowiada Anna Włodarczyk z Opery Śląskiej.

Od godz. 12.30 do 17.00 na scenie występować będą:

  • Quintet Opery Śląskiej,
  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu,
  • Zespół „Miechowici” z I Miejskiego Domu Kultury, działający przy XXVI Szkole Podstawowej w Bytomiu,
  • Chór Dziecięcy Opery Śląskiej,
  • I oraz II Młodzieżowy Dom Kultury.
  • Opery Śląskiej, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu

Z kolei na polanie piknikowej od godz. 12.00 do 17.00 na najmłodszych będzie oczekiwać miasteczko zdrowia, a w nim m.in. konsultacje z pediatrą, dietetykiem czy alergologiem, pomiar BMI, zajęcia i zabawy. Przygotowuje je II Szpital Specjalistyczny w Bytomiu we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Wśród atrakcji zaplanowano także balet na trawie (15 minut o godz. 13.00, 14.00 oraz 15.00), śpiewanie z bajkową wróżką (30 minut o godz. 16.00), warsztaty kreatywne z projektowania strojów i opowieści o powstawaniu kostiumów teatralnych, tor przeszkód. dmuchany zamek, bańki mydlane, prezentację sprzętu służb mundurowych etc.

Na Torkaciku od godz. 14.00 do 17.00 będą odbywać się gry i zabawy sportowe. Jako imprezę towarzyszącą zaplanowano V edycję Filmowej Gry Miejskiej. Nie zabraknie punktów gastronomicznych i strefy wypoczynku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon