Parowóz Ryś wyjedzie na tory w tę niedzielę. Z okazji finału WOŚP bezpłatne przejazdy kolejką wąskotorową

Z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można się przejechać kolejką wąskotorową po Bytomiu. Przejazd jest bezpłatny. Sprawdźcie, jak zdobyć bilety.

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia (to też niedziela handlowa) odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem akcja będzie przebiegać pod hasłem "Przejrzyj na oczy", zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na okulistykę dziecięcą.

Przejażdżka wąskotorówką w dniu finału WOŚP

Do finału przyłączyło się też Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu. Z tej okazji, tylko w tym jednym dniu, 30 stycznia, na tory wyjedzie parowóz Ryś, ciągnący wagony kolejki wąskotorowej - zresztą najstarszej nieprzerwanie działającej takiej kolei na świecie.

Kolejka będzie kursować na trasie (tam i z powrotem, czas przejazdu 2 h)

  • z Bytomia Wąskotorowego (przy dworcu PKP Bytom, wejście od Zabrzańskiej)
  • przez Bytom Karb Wąskotorowy (tu też możliwe jest rozpoczęcie
  • do Suchej Góry (bez wjazdu w peron).

Przejazd jest bezpłatny, ale konieczne jest posiadanie rezerwacji. Podczas każdego przejazdu na pokładzie pociągu pojawią się wolontariusze WOŚP z charakterystycznymi puszkami, do których będzie można wrzucić datek.

Jak zdobyć bilety na kolejkę

Rezerwacji miejsc można dokonać w serwisie GoOut.pl (26.01 od godziny 15:00) oraz w Biurze Promocji Bytomia (od czwartku, 27 stycznia; wydawane będą maksymalnie 2 bilety na osobę), ul. Rynek 7.

Rezerwacja miejsc na pociąg wyjeżdżający z Bytomia o godzinie 10:00: https://goout.net/.../30-final-wosp-z-rysiem.../szfvtus/

Rezerwacja miejsc na pociąg wyjeżdżający z Bytomia o godzinie 13:00: https://goout.net/.../30-final-wosp-z-rysiem.../szylkus/

Kolejarze pasjonaci ostrzegają jednak, że pociąg będzie prowadzony parowozem, który oprócz pary, z komina wyrzuca również sadzę! Proszą o założenie na siebie ubrań, których nie będzie szkoda pobrudzić.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon