Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu zapowiada budowę nowych węzłów i sieci ciepłowniczych

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu poinformowało o nowych inwestycjach dzięki, którym powstaną nowe węzły i sieci ciepłownicze. Na podłączeniu do sieci zyskają mieszkańcy Bytomia i Radzionkowa.

PEC Bytom
PEC inwestycje 2022

Wkrótce rozpoczną się prace budowlane związane z kolejnymi inwestycjami PEC. Najbliższe plany zakładają przyłączenie sieci ciepłowniczych wraz z zabudową węzłów cieplnych w:

  • przedszkolu nr 58 przy ul. Nowej 66 w Miechowicach,
  • budynku zaplecza socjalnego zespołu boisk treningowych przy ul. Piłkarskiej w Śródmieściu,
  • budynku mieszkalno-usługowym przy ul. Bławatkowej w Miechowicach.
  • budynków przy ul. Łużyckiej 2, 3, 13, 15.

PEC Bytom zapewnia, że nad modernizacją dotychczasowych oraz budową nowych węzłów i sieci ciepłowniczych będzie czuwać nowy prezes spółki – Sławomir Kamiński. Ma 41 lat i od ponad dwóch dekad pracuje w PEC Bytom, od 2019 r. jako dyrektor ds. technicznych. Jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na Wydziałach Zarządzania oraz Inżynierii i Ochrony Środowiska. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Modernizacja sieci ciepłowniczych w Bytomiu

PEC pochwalił się planami na 2022 rok, w których znajdują się prace modernizacyjne. Nowe modernizacje obejmą budynek klubu Czarni Bytom przy ul. Łużyckiej 90, budynki mieszkalne w Śródmieściu przy ul. Murarskiej 10, Kruszcowej 11, Piekarskiej 5, Korfantego 8 i 8a oraz budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Matejki 15, w Rozbarku przy ul. Musialika 1 i 3; w Łagiewnikach przy ul. Armii Krajowej 18, Łagiewnickiej 19 (17-23) oraz w Miechowicach przy ul. Racjonalizatorów 50 i ul. Bławatkowej. Natomiast w Radzionkowie modernizacja systemu ogrzewania będzie prowadzona w budynku przy ul. Knosały 20 oraz w Technikum nr 13 przy ul. Nałkowskiej 2. Zakończenie wszystkich inwestycji planowane jest najpóźniej do końca października.

Przeprowadzona będzie również wymiana zewnętrznej instalacji odbiorczej przy parkanie KWK Centrum w kierunku budynków przy ul. Pułaskiego 74 i ul. Wrocławskiej 110, przebudowa osiedlowej zewnętrznej instalacji odbiorczej wraz zabudową indywidualnych węzłów cieplnych przy ul. Palińskiego 11, 15, 25, Górnośląskiej 7 oraz wymiana zewnętrznej instalacji odbiorczej zasilanej z budynku grupowego węzła cieplnego przy ul. Cyryla i Metodego 28b.

Dobiegły końca prace ziemne dla budynków przy ul. Strzelców Bytomskich 132-136 w Stroszku oraz ul. Palińskiego 1-3 w Łagiewnikach, a do połowy czerwca powinny zakończyć się prace ziemne dla budynku przy ul. Obywatelskiej 5 w Szombierkach.

– Zakończone i prowadzone inwestycje przekładają się na ograniczenie emisji pyłów zawieszonych o ok. 8-18 ton rocznie oraz CO2 o ok. 4,6 tys. ton rocznie. Nowe podłączenia i modernizacje zaplanowane na 2022 rok obejmą w sumie 203 lokale mieszkalne i 4 jednostki publiczne. Łączny koszt wszystkich zadań inwestycyjnych związanych z nowymi podłączeniami to 3,7 mln zł. Na zadania dotyczące modernizacji przeznaczona jest kwota 3,08 mln zł; w tym dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 1,3 mln zł. – wylicza Sławomir Kamiński.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon