PEC ma nowego prezesa. Pracuje w spółce od ponad 20 lat

Sławomir Kamiński stanął na czele zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Nowy prezes przeszedł w spółce przez wszystkie szczeble kariery.

Kaminski pec

Decyzją Rady Nadzorczej PEC sp. z o.o. odwołano z funkcji prezesa Henryka Dolewkę, a na jego miejsce powołano Sławomira Kamińskiego. Nowy szef bytomsko-radzionkowskiej spółki jest z nią związany od początków swojej kariery zawodowej. Zaczynał w 2000 roku jako szeregowy pracownik, natomiast wraz z upływem lat i nabywaniem kolejnych kwalifikacji piął się po szczeblach firmowej hierarchii. Od 2015 r. piastował stanowisko kierownika Działu Technicznego, zaś w 2019 r. otrzymał awans na stanowisko dyrektora ds. technicznych.

Nowy prezes nie tylko zna firmę od podszewki, ale też posiada bardzo dobre wykształcenie. Sławomir Kamiński jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na wydziałach Zarządzania (specjalności: zarządzanie produkcją, zarządzanie zespołami pracowniczymi) oraz Inżynierii i Ochrony Środowiska (specjalność: urządzenia sanitarne). Ponadto jest w trakcie studiów podyplomowych MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest głównym dostawcą ciepła i ciepłej wody użytkowej na terenie Bytomia i Radzionkowa. Firma posiada sieć ciepłowniczą w obu miastach oraz zakład ciepłowniczy w Radzionkowie. Jej historia sięga 1973 roku, gdy utworzono Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze w Bytomiu. 75% udziałów w spółce jest własnością Bytomia, natomiast pozostałe 25% należy do Radzionkowa.

Przed kilkoma laty ówczesne władze miasta przymierzały się do prywatyzacji PEC. Sławomir Kamiński jako przewodniczący Rady Pracowników sprzeciwiał się tym zamiarom i był jednym z liderów protestującej załogi. Finalnie dawna ekipa rządząca Bytomiem widząc zdecydowany opór personelu i niezadowolenie mieszkańców wycofała się z tego pomysłu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Infrastruktura cieplownicza pec

Unijne inwestycje PEC-u w 2022 roku

Ciepla woda z kranu

Nie będzie ciepłej wody. Tym razem na Stroszku

Byt borys budka

Borys Budka interweniuje ws. PEC

Byt PEC 014

Nie będzie referendum... Przynajmniej na razie.

Byt PEC uchwala

Radni chcą obronić PEC przed sprzedażą

Byt PEC 006

Rada Miejska nie sprzeciwiła się sprzedaży PEC

Byt PEC 022

Pracownicy PEC obawiają się prywatyzacji