Piątek 22 lipca to ostatni dzień kursowania zabytkowego tramwaju linii 38 w Bytomiu. Ostatni przed wielkim remontem drogi

Wszyscy ci, którzy nie zdążyli się przejechać kultowym tramwajem linii 38, kursującym ulicą Piekarską w Bytomiu, muszą się spieszyć. Piątek 22 lipca 2022 r. będzie ostatnim dniem kursowania tramwaju przed roczną przerwą.

Daniel Lekszycki
Tramwaj 38 na ul. Piekarskiej

W PRL-u 22 lipca otwierano największe inwestycje. W Bytomiu w piątek 22 lipca 2022 r. będą zamykać kultową linię tramwajową numer 38, obsługiwaną przez historyczne wagony typu N.

Ostatni dzień kursowania linii nr 38 w Bytomiu

Ten dzień będzie ostatnim dniem kursowania linii nr 38 przed przerwą, związaną z gruntowną przebudową ul. Piekarskiej w Bytomiu. Tego dnia Klub Miłośników Transportu Miejskiego we współpracy ze spółką Tramwaje Śląskie S.A. organizuje plener fotograficzny. To ostatnia szansa na utrwalenie linii nr 38 w jej dotychczasowej formie.

Po modernizacji ul. Piekarska w Bytomiu zmieni się nie do poznania, trasa linii nr 38 zostanie wydłużona do pl. Sikorskiego, a do jej obsługi mają być posyłane dwa wagony – historyczny wagon typu N oraz niskopodłogowy tramwaj MF11AC BD, czyli popularna Kasia. Prace realizowane przez firmę Eurovia powinny zakończyć się na początku lipca 2023 r.

W piątek 22.07.2022 r. linia nr 38 w swoim dotychczasowym kształcie będzie kursować po raz ostatni.

Plener fotograficzny na zakończenie

Dla wielu mieszkańców, miłośników i sympatyków to wydarzenie o historycznym znaczeniu. Tego ostatniego dnia, w ostatnich godzinach kursowania linii nr 38 zapraszamy wszystkich na plener fotograficzny, by zdążyć uwiecznić najkrótszą w Europie linię tramwajową, nim zostanie przebudowana i wydłużona. Historycznym wagonom typu N nie powiemy jednak „żegnajcie”, lecz „do zobaczenia” – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. i dodaje: – Fotografować i rejestrować nagrania na ulicy Piekarskiej będzie można oczywiście przez cały dzień, ale od 16:00 do 19:30 motorniczy będzie uśmiechał się wyjątkowo pięknie a wagon będzie cierpliwie pozować do zdjęć.

Linia nr 38 w swój ostatni kurs po „starej” ul. Piekarskiej wyruszy z przystanku Powstańców Śląskich o 19:25. Od 23.07.2022 r. linia nr 38 zostanie czasowo zawieszona.

Listos kostrzewa 1

Może Cię zainteresować:

Listoś-Kostrzewa, autorka książki o Bytomiu w "Musimy porozmawiać o Bytomiu": To miasto nie upadłe a różnorodne. Historia jest tu namacalna

Autor: Katarzyna Pachelska

10/06/2022

Rynek Bytom

Może Cię zainteresować:

Bytomskie "Google Street View" sprzed 25 lat. Zielony Rynek, niebieska biblioteka. Zobaczcie

Autor: Maciej Poloczek

13/04/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon