Pierwsi inwestorzy w strefie

Do przetargu na trzy działki w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej przy autostradzie A1 zgłosiło się 9 firm. Wybrana trójka inwestorów w ciągu dwóch lat ma postawić swoje zakłady i zatrudnić minimum 130 osób.

Bytomski4 BSAG

To drugie podejście do pomysłu strefy gospodarczej w naszym mieście, ale tym razem zanosi się na to, że będzie udane. Do przetargu zgłosiło się więcej chętnych, niż było dostępnych działek. W ciągu tygodnia ma nastąpić podpisanie umów z najlepszymi oferentami. Nie podano do wiadomości nazw zwycięskich firm, ale wiadomo już że są to przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją maszyn czyszczących wykorzystywanych na lotniskach, gazów technicznych i elementów stalowych.

Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji chce jak najszybciej doprowadzić do ogłoszenia przetargu na drugi etap BSAG, w którym inwestorzy będą mogli się starać o działkę o powierzchni niemalże trzech hektarów. Jak twierdzi prezes BARI, Michał Dąbrowski, zainteresowanie ofertą jest duże.

Na tych dwóch przetargach nie powinno się skończyć. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali o włączeniu do strefy działek na terenie byłej kopalni Rozbark przy głównej trasie do Katowic oraz przy ul. Dworskiej, w sąsiedztwie obwodnicy północnej i autostrady A1.

W międzyczasie trwają starania o włączenie terenów po dawnej kopalni Powstańców Śląskich do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zeszłym roku Rada Miejska podjęła uchwałę w tej sprawie, natomiast obecnie miasto przygotowuje się do uzbrojenia działek, które jest kluczowe dla inwestorów. Tereny po KWK Powstańców Śląskich są znakomicie położone, tuż przy autostradzie i Drodze Krajowej nr 11, będącej właśnie w przebudowie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bsag hajdy

Miało być niemal 400 miejsc pracy. Jest ZERO!

Byt dworska bsag

BSAG: Jedna firma stanęła do przetargu

Byt bsag rozbark

Kolejna porażka Strefy Aktywności Gospodarczej?

Nowi inwestorzy w strefie

Kolejne przetargi na działki w BSAG

Celma zainwestuje w strefie

Bytomski4 BSAG

Strefa gospodarcza rusza na dobre! Czy tym...