Pierwszy krok wykonany. Podhale postawiło się Polonii

Hokeiści Polonii Bytom rozpoczęli fazę play-off, a w ćwierćfinale rywalizowali z Podhalem Nowy Targ. Bytomianie przekonali się, że na tym etapie rozgrywek nie będzie już tak łatwo jak w sezonie zasadniczym.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Polonia Bytom w półfinale fazy play-off

Pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Młodzieżowej Hokej Ligi przeszło już do historii. Wiele osób jednak zapomni o znakomitej serii Polonii Bytom, jeżeli dominacja nie zostanie potwierdzona w fazie play-off. A na tym etapie już tak łatwo nie jest.

Podhale postraszyło

Niebiesko-czerwoni w ćwierćfinale trafili na Podhale Nowy Targ, które ukończyło ligę na ósmym miejscu. Bytomianie rozegrali pierwsze spotkanie na wyjeździe i nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

W pierwszej tercji Polonia strzeliła dwa gole, a tej sztuki dokonali Artur Siankiewicz i Łukasz Dybaś. Tuż po wznowieniu drugiej odsłony wynik podwyższył Karol Wąsiński. Ten zawodnik ostatecznie został bohaterem spotkania, bo dołożył jeszcze dwa trafienia i zakończył swój występ z hat-trickiem.

Gospodarze starali się dorównać kroku bytomianom i zdołali trzykrotnie pokonać bramkarza Polonii. To jednak im nic nie dało, bo w trzeciej tercji bramkę strzelił Sebastian Wicher i ostatecznie skończyło się wygraną podopiecznych Mariusza Puzio 6:3.

Dwa dni później w rewanżu nowotarżanie bardziej postawili się mistrzowi sezonu zasadniczego. Pierwsza tercja nie przyniosła bramek, ale w drugiej to Polonia wyszła na dwubramkowe prowadzenie po golach Marcina Płachetki i Arcioma Siankiewicza. Kiedy wydawało się, że bytomscy hokeiści wszystko mają po kontrolą, to w trzeciej części meczu Podhale doprowadziło do wyrównania.

Polonię przed wpadką uratował Piotr Bajon, który pięć minut przed końcem zdobył bramkę na 3:2 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Niebiesko-czerwoni dzięki temu awansowali do półfinału, w którym będą rywalizować z Sokołami Toruń. Rywal ma za sobą trzymeczowy bój z ŁKH Łódź.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 9 marca w Toruniu. Z kolei w sobotę 12 marca Polonia wystąpi we własnym lodowisku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia Bytom nie obroni mistrzostwa MHL

Nie będzie drugiego tytułu. Hokeiści odpadają w półfinale

306726415 510465657746784 5543194865292368196 n

Hokeiści zaczynają się rozpędzać. To był perfekcyjny tydzień

305312779 504169088376441 2815505996534697936 n

Ruszyła Młodzieżowa Hokej Liga. Polonia z falstartem

Obraz 921

Czas napisać kolejną piękną historię

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają

Hokeiści Polonii Bytom zakończyli sezon zasadniczy w MHL

Przebudzenie na koniec sezonu. Teraz czas na play-off!

D4 N6649 kopia

Polonia Bytom mistrzem sezonu zasadniczego MHL