Pierwszy market w Górnikach gotowy. Otwarcie już w tym tygodniu

Lidl szykuje się do otwarcia swojego szóstego sklepu w Bytomiu. Market powstał w Górnikach - najmniejszej dzielnicy Bytomia - ale przy głównej drodze łączącej Tarnowskie Góry z Gliwicami.

Lidl gorniki bytom

Niemiecka sieć ma już ponad 850 placówek handlowych w naszym kraju i wciąż uruchamia kolejne. Rocznie otwierano ok. 50 sklepów, lecz w zeszłym roku Lidl uruchomił niemal 100 nowych dyskontów. Jeśli tempo ekspansji się utrzyma, to firma wkrótce osiągnie okrągłą liczbę 1000 placówek handlowych w Polce. Póki co więcej sklepów Lidla jest jedynie w Niemczech (3,2 tys.), Francji (1,6 tys.) i Wielkiej Brytanii (ok. 950).

Wraz z bytomskim sklepem sieć planuje otworzyć jeszcze 4 sklepy w innych miejscowościach - wszystkie jednego dnia! Placówka w Górnikach u zbiegu ulic Żołnierskiej i Ptakowickiej ma 1700 m2 powierzchni. Jak podaje portal WiadomosciHandlowe.pl w nowych obiektach zastosowano szereg rozwiązań ekologicznych wykorzystujących m.in. gruntowe pompy ciepła z ogrzewaniem posadzkowym, instalacje odzyskujące ciepło z urządzeń chłodniczych, czy energooszczędne oświetlenie LED. Placówki te dadzą zatrudnienie ok. 105 pracownikom.

Otwarcie nowego Lidla w Bytomiu zaplanowano na czwartek 23 lutego na godzinę 6:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon