Pierwszy transfer Polonii Bytom. To bramkostrzelny młodzieżowiec

Polonia Bytom jeszcze przed zakończeniem 2022 roku pochwaliła się pierwszym wzmocnieniem przed rundą wiosenną. Niebiesko-czerwoni sięgnęli po gracza, który jesienią wyróżniał się w rozgrywkach III ligi.

Fot. poloniabytom.com.pl
Kuczera jakub polonia

Przed Polonią Bytom bardzo emocjonująca runda rewanżowa w trzeciej grupie III ligi. Dwukrotny mistrz Polski ma szansę na awans do II ligi, ale wiosną najpierw będzie musiał odrobić czteropunktową stratę do pierwszego w tabeli Rakowa II Częstochowa. Jesień pokazała, że to może być trudne bez wzmocnienia składu.

Niebiesko-czerwoni szybko przystąpili do działania. Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej ogłoszono pierwszy transfer. Polonia pozyskała Jakuba Kuczerę z II-ligowej Garbarni Kraków.

19-latek ostatnią rundę spędził jednak poza Krakowem. Młodzieżowiec był wypożyczony do Odry Wodzisław Śląski, czyli ligowego rywala Polonii. Wodzisławianie prezentowali się przeciętnie, czego efektem jest miejsce w strefie spadkowej, ale akurat Kuczera był jednym z wyróżniających się zawodników.

Młody piłkarz strzelił siedem bramek w III lidze. Co ciekawe, nie wystąpił w bezpośrednim starciu z Polonią. Do Bytomia trafi na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

- Transfer do tak utytułowanego klubu jak Polonia to dla mnie przede wszystkim wyzwanie, a więc coś, co zawsze lubiłem. Mogę to potraktować jako krok do przodu w mojej piłkarskiej przygodzie. Przekonały mnie do podjęcia takiej decyzji cele, o które gra w tym sezonie klub i dalsza chęć rozwijania się pod względem piłkarskim - mówi nowy gracz bytomskiego klubu.

Kuczera pomimo młodego wieku ma już II-ligowe doświadczenie. W poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań na tym poziomie w barwach Garbarni. Wcześniej występował w ROW 1964 Rybnik.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon