Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Nikolas Pawlik z Bytomskiej Akademii Boksu osiągnął największy sukces w swojej pięściarskiej karierze. Młody pięściarz zdobył wicemistrzostwo Europy juniorów.

Fot. Facebook/Bytomska Akademia Boksu
Nikolas pawlik boks bytom

Bytomska Akademia Boksu ma w swoich szeregach wiele talentów, a jednym z największych bezdyskusyjnie jest Nikolas Pawlik. Choć nie jest jeszcze pełnoletni, to już ma w dorobku sukcesy, które pozwalają wierzyć, że w przyszłości będzie się bić na największych galach zawodowych.

17-latek ma za sobą mistrzostwa Europy juniorów, które odbywały się w Sofii. Bytomianin był świetnie dysponowany od początku turnieju. Dwie pierwsze walki wygrał jednogłośnie. Najpierw pokonał Sofiana El Okby'ego, a potem to samo zrobił z Csabą Zsigo z Węgier.

Te dwa zwycięstwa dały Pawlikowi awans do półfinału, a w nim rozprawił się z Iturbe Jimenezem. Dopiero w walce o złoto Nikolas natrafił na zawodnika lepszego od siebie i przegrał z Kananem Babayevem. Tytuł wicemistrza Europy juniorów to jednak i tak ogromny powód do dumy.

Nikolas Pawlik dwa lata temu zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w kategorii kadetów. Potem sięgnął po złoto podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostaje mu życzyć, aby nadal rozwijał się w taki sposób.

W mistrzostwach Europy startował także drugi z reprezentantów Bytomskiej Akademii Boksu. Oliwier Szot zaczął od zwycięstwa z Vaskenem Ghayenianem. W kolejnej rundzie jednak musiał uznać wyższość Demura Kajai, który ostatecznie sięgnął po mistrzostwo Europy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom zorganizuje mistrzostwa Polski juniorów w boksie

Nadzieje polskiego boksu będą walczyć w Bytomiu

Jonak damian pulawy

Jonak jak za najlepszych czasów. Fenomenalny nokaut

Jonak damian boks

Jonak wchodzi do ringu i ogłasza, kiedy kończy karierę

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

Damian Jonak wrócił na ring

Mocno zaczął, a potem tracił siły. Jonak tylko zremisował

Damian Jonak stoczy rewanż z Andrew Robinsonem

Jonak wraca do ringu. Na tę walkę czekał prawie 3 lata