Pijany diler na nieproszonej prywatce

Policja zatrzymał dilera narkotyków, który wprosił się na imprezę urodzinową.

Bytomski4 policja bytom

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję domową do mieszkania przy ul. Woźniaka. Na miejscu mundurowi zastali domownika, który wskazał im pijanego mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna ten przyszedł do tego domu w którym odbywała się zabawa urodzinowa bez zaproszenia. Poproszony przez solenizanta o opuszczenie mieszkania nie zrobił tego.

Funkcjonariusze wyprowadzili 23-latka z lokalu na klatkę schodową. Tam mundurowi znaleźli przy bytomianinie woreczek strunowy z białą sproszkowaną substancją. Zatrzymanego przewieziono do izby wytrzeźwień gdzie okazało się, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sproszkowaną substancją okazała się amfetamina w ilości prawie 3 gram z których można przygotować około 30 dilerskich działek tego narkotyku.

Po wytrzeźwieniu 23-latkowi śledczy przedstawili zarzut posiadania narkotyków za co grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Dobrowolnie poddał się karze 2 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 3 lata oraz przepadkowi narkotyków.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon