Pijany rowerzysta "potrącił" samochód. Miał prawie dwa promile alkoholu

Na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Składowej kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w samochód osobowy. Na miejsce wezwana została policja. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości, okazało się, że rowerzysta miał prawie dwa promile alkoholu.

Zdj. ilustracyjne
Pijany rowerzysta w Bytomiu

Pijany rowerzysta wjechał w samochód

Do feralnego zdarzenia doszło w piątek, 17 marca w Śródmieściu. Po godzinie 14.00 policjanci otrzymali wezwanie o zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Składowej. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 26-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem marki Opel.

Na szczęście żaden z kierowców nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci przebadali alkomatem obu uczestników kolizji. Okazało się, że rowerzysta w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 26-letni mężczyzna został ukarany mandatami w wysokości czterech tysięcy złotych.

- Policja apeluje do wszystkich o rozsądek i przypomina, że prowadząc jakikolwiek pojazd po wypiciu alkoholu, stwarzamy ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych - czytamy na stronie bytomskiej komendy.

Mandat dla pijanego rowerzysty

Może Cię zainteresować:

2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty w Bytomiu. Policjanci nie mieli litości dla 63-latka

Autor: Red Bytomski

01/02/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon