Piłkarze wodni na razie poniżej oczekiwań. Czas na przebudzenie

Przyzwyczailiśmy się, że Łukosz WTS Polonia Bytom regularnie zdobywa medale mistrzostw Polski. Ten sezon jednak nie układa się po myśli naszych piłkarzy wodnych. Przed nimi dwa mecze, które muszą wygrać, aby nie walczyć o utrzymanie.

Fot. Facebook/Łukosz WTS Polonia Bytom
269200173 4991457860873707 172302725913864052 n

Ostatnie cztery sezony to jedno mistrzostwo i trzy wicemistrzostwa Polski w wykonaniu bytomskich piłkarzy wodnych. Łukosz WTS Polonia Bytom do kolekcji dokłada regularnie także medale w kategoriach młodzieżowych. Nagle jednak przyszedł dołek w drużynie seniorów.

W tym sezonie za dużo potknięć

Bytomianie aktualnie zajmują 5. miejsce w Ekstraklasie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. Zaległości odrobią już w sobotę 8 stycznia, a rywalem będzie ostatni w tabeli UKS Neptun Uniwersytet Łódzki.

Zwycięstwo wydaje się być formalnością, bo przeciwnik w tym sezonie jeszcze nie zdobył punktu. Jeżeli tak się stanie, to Polonia na finiszu pierwszej części sezonu ucieknie spod topora. Po siódmej kolejce liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. W tej chwili nasi waterpoliści kwalifikują się do tej drugiej.

Bytomianie 16 stycznia zagrają na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. To także rywal niżej notowany, a więc jest duża szansa, że podopieczni Krzysztofa Paczyny podreperują swój dorobek punktowy.

Mistrzostwo Polski wydaje się być poza zasięgiem. Pierwszy ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka prowadzi z kompletem punktów. Polonia z tym przeciwnikiem przegrała 7:12. Piłkarze wodni z Bytomia przegrali także z Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów Wielkopolski 7:11.

Najbardziej okazałe było zwycięstwo nad Arkonią Szczecin 29:5. Bardziej zacięte było widowisko z Box Logistics Waterpolo Poznań, które skończyło się wygraną naszej drużyny 11:0. Polonia ograła także AZS Uniwersytet Warszawski, ale po rzutach karnych, bo w regulaminowym czasie gry było 8:8.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon