PiS stracił radną. Iwona Pakosz odeszła z klubu

Iwona Pakosz poinformowała o rezygnacji z członkostwa w klubie Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej. Radna stwierdziła, że nie interesuje ją polityka partyjna.

UM Bytom
Iwona Pakosz
- Członkom Klubu dziękuję za współpracę i życzę wszystkiego dobrego w dalszym działania na rzecz naszego miasta - czytamy w oświadczeniu Iwony Pakosz. - Podjęłam taką decyzję, gdyż dla mnie, jako radnej, zawsze najważniejsi byli mieszkańcy, a nie polityka partyjna. Zrezygnowałam z działania w ramach Klubu, ale nigdy nie zrezygnuję z pracy na rzecz Bytomian!!! - napisała radna.

Nie wiadomo, czy radna dołączy do innego klubu w Radzie Miejskiej. W kuluarach krążą plotki, że Iwona Pakosz ma zasilić szeregi Koalicji Obywatelskiej, jednak prezydent Mariusz Wołosz w dzisiejszym wywiadzie w Radiu Piekary zaprzeczył tym informacjom, choć potwierdził, że często rozmawia z radną.

- Pani radna to bardzo aktywna radna, znana w swojej dzielnicy, robiąca bardzo dobre wyniki i często jest u mnie, często rozmawiamy o tematach związanych z jej okręgiem wyborczym, z jej dzielnicą i to, czy będzie w klubie PiS-u, czy nie, to jest tylko jej i wyłącznie jej wybór - powiedział w porannym wywiadzie Mariusz Wołosz zanim Iwona Pakosz oświadczyła, że odchodzi z klubu.

Iwona Pakosz zasiada w bytomskiej Radzie Miejskiej od 2014 roku. Jest nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, a w przeszłości w kilku innych placówkach oświatowych w mieście. W ostatnich wyborach otrzymała 992 głosy.

To kolejne przetasowania w składzie klubów w bytomskiej radzie. Poprzednio z Bytomskiej Inicjatywy Społecznej odeszli Tomasz Wac i Krzysztof Gajowiak. Według aktualnego stanu największym klubem pozostaje Koalicja Obywatelska z 9 mandatami, na drugim miejscu utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość z 6 członkami, natomiast 4 radnych ma Stowarzyszenie Budujmy Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śpiący lew

Ponad miliard złotych na inwestycje w Bytomiu? Niezupełnie

Byt beata szydlo bobrek

Beata Szydło na Bobrku

Bytomski4 5285e4df3ff29 o

Patoń nie będzie się spowiadać

Bytomski2 523b0b4765bce o

Glatte nie odpowiedział na pytania Bytomian

Byt bartyla rada

Prezydent ma kłopoty w Radzie Miejskiej

Byt kostek

Kostek stał się niewygodny

Bytomski4 rada25

Po co nam tyle komisji?