PiS stracił radną. Iwona Pakosz odeszła z klubu

Iwona Pakosz poinformowała o rezygnacji z członkostwa w klubie Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej. Radna stwierdziła, że nie interesuje ją polityka partyjna.

UM Bytom
Iwona Pakosz
- Członkom Klubu dziękuję za współpracę i życzę wszystkiego dobrego w dalszym działania na rzecz naszego miasta - czytamy w oświadczeniu Iwony Pakosz. - Podjęłam taką decyzję, gdyż dla mnie, jako radnej, zawsze najważniejsi byli mieszkańcy, a nie polityka partyjna. Zrezygnowałam z działania w ramach Klubu, ale nigdy nie zrezygnuję z pracy na rzecz Bytomian!!! - napisała radna.

Nie wiadomo, czy radna dołączy do innego klubu w Radzie Miejskiej. W kuluarach krążą plotki, że Iwona Pakosz ma zasilić szeregi Koalicji Obywatelskiej, jednak prezydent Mariusz Wołosz w dzisiejszym wywiadzie w Radiu Piekary zaprzeczył tym informacjom, choć potwierdził, że często rozmawia z radną.

- Pani radna to bardzo aktywna radna, znana w swojej dzielnicy, robiąca bardzo dobre wyniki i często jest u mnie, często rozmawiamy o tematach związanych z jej okręgiem wyborczym, z jej dzielnicą i to, czy będzie w klubie PiS-u, czy nie, to jest tylko jej i wyłącznie jej wybór - powiedział w porannym wywiadzie Mariusz Wołosz zanim Iwona Pakosz oświadczyła, że odchodzi z klubu.

Iwona Pakosz zasiada w bytomskiej Radzie Miejskiej od 2014 roku. Jest nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, a w przeszłości w kilku innych placówkach oświatowych w mieście. W ostatnich wyborach otrzymała 992 głosy.

To kolejne przetasowania w składzie klubów w bytomskiej radzie. Poprzednio z Bytomskiej Inicjatywy Społecznej odeszli Tomasz Wac i Krzysztof Gajowiak. Według aktualnego stanu największym klubem pozostaje Koalicja Obywatelska z 9 mandatami, na drugim miejscu utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość z 6 członkami, natomiast 4 radnych ma Stowarzyszenie Budujmy Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt beata szydlo bobrek

Beata Szydło na Bobrku

Bytomski4 5285e4df3ff29 o

Patoń nie będzie się spowiadać

Bytomski2 523b0b4765bce o

Glatte nie odpowiedział na pytania Bytomian

Byt sesja lipiec

Czary mary, są radni, nie ma radnych

Władza się ukształtowała

Wybory bez Tomasza Chojnackiego

PIS bez kandydata na prezydenta? Czy może poprą...